Tag "zhvillim"

Duma: Bashkë do zëvendësojmë një model të dështuar me modelin e zhvillimit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e fshatit Romanat mbi programin e saj për zhvillimin e bujqësisë dhe infrastrukturës së zonës. Duma tha se pas 21

Mustafa: Zhvillimi ekonomik është prioriteti yne

“Zhvillimi ekonomik është një prioritet të cilin duhet ta arrijmë”, u shpreh sot kryeminsitri i Kosovës, Isa Mustafa. Në një postim në ‘Facebook’, Mustafa thekson se, “Kemi shumë punë për

Meta: Bashkëpunim për zhvillimin ekonomik të rajonit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, mori pjesë në Konferencën Rajonale “Integrimi rajonal i Ballkanit perëndimor, një shtytëse për rritje ekonomike dhe stabilitetin”. Në fjalën e tij përshëndetëse për të pranishmit,

OBSH: Ndotja e ajrit vret 7 mln njerëz në vit, vendet në zhvillim më të riskuara

Ndotja e ajrit vret rreth 7 milionë njerëz në vit, bën të ditur Organizata Botërore e Shëndetësisë. Në raportin e publikuar sot, agjencia e OKB-së thotë se ndotja e ajrit

Borchardt: 400,000 euro në Fondin për Veriun

Shefi i EULEX-it, Bernd Borchardt, ka thënë se deri më tani, në Fondin për Veriun e Kosovës janë mbledhur rreth 400,000 euro. Në një deklaratë për radion “Kontakt plus” në

Samaras: Vitin e ardhshëm do të ketë zhvillim të ekonomisë

“Po bëjmë një luftë për mbrojtjen e të papunëve, të të varfërve dhe shtresave të mesme. Për të patur besim në një sistem bankar që nuk favorizon vetëm bankat, por

Rama: Një kapitull i ri për territorin dhe ekonominë

Kryeministri i zgjedhur shkruan në facebook në lidhje me konferencën Shqipëria e Gjeneratës së re duke thënë se nesër dhe pasnesër do të diskutohet për zhvillimin e territorit dhe ekonomisë

Berisha: Të mos votojmë monopolet e Ramës, të votojmë zhvillimin Berisha: We should not vote the monopolies of Rama, we should vote development

Kryeministri Berisha ishte i pranishëm sot në inaugurimin e rrugës Gostimë – Gjyralë – Belsh në rrethin e Elbasanit. Duke folur për programin politik të PD-së, Berisha theksoi se ky

Lagarde: Greqia duhet të bëjë më shumë Lagarde: Greece should do more

“Greqia nuk duhet të pushojë, duhet të bëjë më shumë”, kjo është deklarata e fundit e drejtoreshës së Fondit Monetar Ndërkombëtar Christine Lagarde. Gjatë një interviste televizive ajo ka pranuar

Turizmi, mblidhet Komiteti i Zhvillimit

Këshilli i qarkut të Elbasanit ka mbledhur Komitetin e Zhvillimit të Turizmit, i cili përbëhet nga përfaqësues të pushtetit vendor, biznesit, universitetit dhe shoqërisë civile. Qëllimi i këtij komiteti është

Mediu: Zhvillimi i mjedisit, prioritet

Në një takim me një përfaqësi të njësisë për marrëdhëniet ndërkombëtare dhe zgjerim në drejtorinë e përgjithshme të mjedisit në BE, i cili kryesohej nga shefi i kësaj njësie, Nicholas

Berisha: Një epokë e re edukimiBerisha: Një epokë e re edukimi

Arsimi për qeverinë shqiptare është prioriteti kryesor dhe për këtë arsye më shumë se 80 për qind e shkollave në vend është e pajisur me laboratorë. Deklarata është bërë nga