Tag "zhurme"

Ulërima misterioze e hapësirës. Shkenca ngel me gojë të hapur

Në vitin 2009, shkencëtarët e NASA-s zbuluan një fenomen – i pagëzuar me emrin “ulërime e hapësirës” për të cilin nuk kanë një shpjegim të fortë. Ata kishin dërguar një

Ajo çfarë është gjetur në Afrikë, do t’ju lërë pa fjalë

Michael Tellinger tregon atë që mund të jetë dëshmia më e mirë se, dikur moti, në tokë jetonin njerëzit gjigantë. Shkencëtarët kanë gjetur këtë gjurmë të shputës së këmbës në

Bënte zhurmë në klasë, polici e tërheq zvarrë (VIDEO)

Kur studentja e “Spring Valley High School” në Kolumbia nuk pranoi të dilte nga klasa, mësuesi kishte thirrur policin e shkollës, sipas të gjitha rregullave. Video qe ka bërë xhiron

Ja pse është mirë që të bëni seks të zhurmshëm

Studimet tregojnë se seksi i zhurmshëm është më i mirë. Koha e pëshpërimave mbaroi, është koha që të lëshoni një rënkim të fortë ose të bërtisni. Frymëmarrja e thellë, shoqëruar

Mos boni zhurmë se zgjohet Zaho

Kreu i qeverisë Edi Rama po pushon në vilën qeveritare në Dhërmi dhe këkron qetësi absolute. Prandaj policia ka marrë urdhër të mbyllë çdo aktivitet muzikor të mbrëmjes pavarësisht lejeve

10 stadiumet më të zhurmshëm në botë

Portali i profilizuar holandez për sportin, SoccerNews ka përpiluar renditjen e 10 stadiumeve më të zhurmshëm në botë. Renditja nuk është e bazuar në ndonjë studim shkencor, por mbi bazën

Christina Aguilera, vilë 10 milionë dollarë

Christina Aguilera ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me blerjen e saj të fundit. Këngëtarja nuk ka shpenzuar pak, por 10 milionë dollarë duke blerë një vilë luksoze në Los