Tag "zharrez"

Dy net në qiell në hapur. Banorët e Zharrëzës vazhdojnë të protestojnë para Ministrisë së Energjitikës

Banorët e Zharrëzës kanë kaluar natën e dytë në qiell të hapur jashtë dyerve të Ministrisë së Energjitikës, në protestën për të drejtat dhe liritë e tyre. Ata kërkojnë që

E paparë! Protestuesit e Zharrzës nisen më këmbë drejt Tiranës për t’iu bashkuar protestës

Protesta e banorëve të Zharrëzit është nisur drejt Tiranës. Të nisur në këmbë nga Zharrza drejt Tiranës, banorët që protestojnë kundër qeverisë kanë mbërritur në Lushnje. Aty sot do të

Grevistët e Zharrëz në gjendje të rëndë shëndetësore

Gjendja e grevistëve të fshatit Zharrëz, të cilët prej disa ditësh kanë hyrë në grevë urie është rënduar. Mbrëmjen e së premtes 4 grevistë janë dërguar me urgjencë në spitalin

Të shtëna me armë në Zharrëz, vidhet punonjësi i kompanisë së naftës

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në fshatin Zharrëz të Fierit. Mbrëmjen e djeshme nga persona ende të paidentifikuar, pranë pusit të një kompanie nafte është qëlluar me armë

Banorët e Zharrzës në protestë: Qeveria të ndalë “tërmetet”

Banorëve të Zharrëzës në Fier u ka sosur durimi nga tronditjet e tokës dhe kanë dalë sërish sot në protestë. Çarjet që u kanë pësuar shtëpitë nga lëkundjet, që sipas