Tag "zgjohet"

Sot Stresi është zgjuar “Arkimed”

Arkimed Lushaj ose siç e njohim të gjithë me ermrin e artit Stresi, edhe pse prej disa muajsh nuk ka publikuar projekte të reja, ai ka vazhduar të jetë aktiv

Vlora zgjohet me të shtëna armësh

Qyteti i Vlorës është zgjuar sot me të shtëna armësh, ku dy persona kanë qëlluar në ajër me “Kallashnikov”. Ngjarja ka ndodhur zonën e Skelës, rreth orës 05:00 të mëngjesit

Mos boni zhurmë se zgjohet Zaho

Kreu i qeverisë Edi Rama po pushon në vilën qeveritare në Dhërmi dhe këkron qetësi absolute. Prandaj policia ka marrë urdhër të mbyllë çdo aktivitet muzikor të mbrëmjes pavarësisht lejeve

Vajza e Whitney Houston jep shenja jete

Teksa familjarët gjithmonë shpresonin përkundër deklaratave të mjekëve, një lajm mjaft i mirë vjen për vajzën e Whitney Houston. Vajza 22-vjeçare e këngetares së ndjerë, Whitney Huston, ka dhënë shenja

Kështu e pëson kur tradhton gruan… burri zgjohet pa testikuj

Prezantuesi rus Dmitry Nikolaev, 30 vjeç, nuk e ka menduar gjatë por I është bashkuar ftesës së një biondeje bukuroshe për të shkuar për të pirë bashkë diçka. Vetëm se

I ngecur në trup dhe mendje, reagon pas 12 vitesh vegjetimi 39-vjeçari

Momenti më i vështirë për Martin Pistorius ishte kur dëgjoi nënën e tij të thoshte: “Shpresoj që të vdesësh”. “Mendova se ai nuk do e dëgjonte”, ka thënë nëna. Djali

Zgjohet nga koma dhe kujton se është Matthew Mc Conaughey

Kur Rory Curtis, 25 vjeçar nga Birmingham, u zgjua nga koma, gjendje në të cilën qëndroi për 6 ditë, kujtonte se ishte një njeri I ri. Në kuptimin që fliste

Zgjohet nga koma, mendonte se jetonte në vitet ’90

Në 2010-n pësoi një aksident të fortë me makinë që e la për gjashtë javë në koma dhe e ktheu 14 vite pas në kohë. Një britanike, sot 40-vjeç, habiti

Vajza 3 vjeç zgjohet gjatë funeralit, por vdes disa orë më pas

Një tronditje e dyfishtë, një dhimbje e difishtë i tillë ka qenë rasti shkoues në Filipine kur një vogëlushe tre vjeçare, e cila ishte shpallur e vdekur është zgjuar gjatë

Njihuni me “bukuroshen e fjetur”, për 59 ditë nuk zgjohet nga gjumi

Një 23 vjeçare, e cila vuan nga një çrregullim tepër i rrallë neurologjik, siç është sindroma Kleine-Levin, ka fjetur për plot 59 ditë. Gjatë kësaj periudhe ajo ka sjellje të

Zgjohet Barcelona, mund Bilbaon 2-1

Reagon Barcelona, reagon dhe Messi. Pas tre humbjeve me rradhë “Blaugrana” gjeti buzëqeshjen e në sajë të suksesit brenda në shtëpi kundër Athletic Bilbao duke fituar 2-1. Një fitore replike,

Schumacher mund të mos zgjohet nga koma

Shtatë herë kampioni i botës në Formulën 1, Michael Schumaker, do të qëndrojë edhe disa kohë në gjendje kome në klinikën e Grenoblit, ku ai mbetet i shtruar që prej