Tag "zgjerohet"

Zgjerohet hetimi për laboratorin e “Xibrakës”, tre prokurorë ndjekin dosjen

Pas hetimeve paraprake nga prokurori Olsian Çela, që u finalizuan me nëntë arrestime dhe me kapjen e sasive të konsiderueshme të kokainës, përzierësit, armëve dhe kartëmonedhave, grupit të hetimit i

“Thesari”, zgjerohet rrethi i të dyshuarve

Zgjerohet sërish rrethi i të dyshuarve për skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve në Thesarin e Shtetit. Prokuroria e Tiranës urdhëroi ndalimin e shtatë punonjësve të Bankës së Shqipërisë,

BE: Zgjerohet lista e personave të përfshirë në sanksione

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian, në takimin e sotëm në Luksemburg, janë pajtuar për të shtuar edhe katër persona të tjerë në listën e sanksioneve për shkak të përfshirjes

Fati i avionit të “Malysia Airlines”, zgjerohet zona e kërkimit

Autoritetet e Malajzisë kanë bërë me dije se kanë zgjeruar zonën e kërkimit, me qëllim të gjetjes së gjurmëve të aeroplanit të Malajzia Airlines i cili u zhduk nga ekraten

Datagate, zgjerohet rrjeta e përgjimeve

Detaje të reja për persona dhe institucione të përgjuara nga administrata amerikane dhe ajo britanike janë publikuar nga mediat ndërkombëtare. Bëhet fjalë për “The Guardian”, “New York Times” dhe “Der

Zgjerohet skandali i basteve në Angli, 6 të arrestuar

Merr përmasa më të mëdha skandali i trukimeve në Angli. Agjensia kombëtare e krimit në vendin britanik kreu gjashtë arrestime të tjera këtë herë jo më në kategoritë e ulta

Kaliforni, zgjerohet harta e flakëve në park

Pavarësisht përpjekjeve të forcave të shpëtimit vazhdon të zgjerohet sipërfaqja e pushtuar nga flakët në parkun natyror të Yosemite, Kaliforni. Pas shkatërrimit të të paktën 5 000 hektarëve në një