Tag "zgjerim"

Qeveria shkul palmat 600 mijë euroshe, shpallet tenderi për zgjerimin e autostradës

Miliona u shpenzuan për rikonstruksionin e autostradës Tiranë – Durrës, në segmentin nga Kthesa e Kamzës në mbikalimin e Kasharit. U vendosën palma anës saj, lule në trafikndarëse, mbikalime të

Bushati: Zgjerimi i BE, instrument gjeopolitik thelbësor

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati pjesemarres ne samitin e tretë BE-Evropë Juglindore, që u zhvillua në Split të Kroacisë ka deklaruar se zgjerimi i Bashkimit Europian është një instrument politik

Hahn zëvendëson komisionarin Fyle

Austriaku, Johannes Hahn, komisionari aktual për Rajonet që pritet të merret me Fqinjësinë dhe Zgjerimin nga nëntori, garanton vijimin e procesit të zgjerimit të BE-së. Por pasuesi i çekut, Stefan

Zgjerimi i NATO-s, një nga rrugët për përgjigje ndaj Rusisë

Një kongresmen amerikan propozon Plan Aksioni për Gjeorgjinë, zgjidhjen e mosmarrëveshjes Greqi-Maqedoni, Dejton 2 për Bosnjën dhe anëtarësim për Malin e Zi. Një anëtar i Kongresit amerikan thotë se përgjigjet

Rusi: Terrorizmi dhe zgjerimi i NATO-s, kërcënime kryesore

Ministri i Mbrojtjes i Rusisë, Sergei Shoigu, thotë se kërcënime kryesore për Rusinë janë terrorizmi ndërkombëtar, jostabiliteti që mund të paraqitet gjatë tërheqjes së forcave luftarake nga Afganistani në fund

Zgjerim bashkëpunimit me Kinën

Ministri i Punëve të Jashtme, Aldo Bumçi, priti në takim zv. ministrin e departamentit ndërkombëtar të Partisë Komuniste të Republikës Popullore të Kinës dhe president i Institutit kinez të Studimeve