Tag "zgjedhje te lira"

Partitë Konservatore Europiane mbështesin opozitën: Duhen zgjedhje të lira

Partitë Konservatore Europiane kanë pranuar në aleancën e tyre edhe Partinë Republikane Shqiptare të drejtuar nga Fatmir Mediu. ACRE (Alliance of Conservatives and Reformists in Europe është duke zhvilluar Samitin

Basha në Itali: PD ka gati platformën që garanton një proces të lirë dhe të ndershëm zgjedhor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me drejtues të lartë të Senatit, Dhomës së Deputetëve dhe me zëvendësministrin e Jashtëm të Italisë. Situatë e rënde ekonomike, korrupsioni i