Tag "Zëri i Amerikës"

Gazetarja e Zërit të Amerikës ia menderos LIVE Ilir Beqajt: “Gjithë të mirat, mbaroi koha”

  Dihet se përpikmëria është një veçori që i dallon perendimorët, ndresh nga ne. Gazetarja e “Zërit të Amerikës” u tregua shumë e përpiktë me kohën, duke ia prerë në

Amerikanja në VOA kundër bunkerit: Kujton diktaturën

Profesore Lori Amy e Universitetit Jugor të Xhorxhias, e cila po bën një studim për traumat e komunizmit në Shqipëri shprehet se një bunker nuk mund të shërbejë si simbol

“Zëri i Amerikës: Ja pse Donald Lu akuzoi dhe foli me emra konkret për kriminelët

Një ditë pas akuzave të ambasadorit amerikan Donald Lu i cili foli me emra konkret, ka reaguar edhe Radioja zyrtare e SHBA “Zëri i Amerikës”. Sipas VOA-s, ambasadori Lu përmendi

Zëri i Amerikës: Rama s’do i dorëzohet diversionit të LSI

Duke u nisur nga dorëheqja e Nasip Naços nga posti i ministrit të Drejtësië, Zëri i Amerkiës shkruan se kryeministri Edi Rama nuk do i dorëzohet diversionit të LSI-së. Sipas

Zëri i Amerikës denoncon tjetër skandal të “Rilindjes”. Të paditurit -prefektë?

Ditari i Zërit të Amerikës bëri një denoncim, i cili dihet prej kohësh në Shqipëri. Ish kryebashkiaku i Gjirokastrës Flamur Bime është nën akuzë nga Inspektoriati Kombëtar i Ndërtimit dhe

Ngjela: Zëri i Amerikës do të rrëzojë hajdutin Ilir Meta

Avokati Spartak Ngjela ka sulmuar kreun e Kuvendit Ilir Meta pas intervistës së tij nervoze për “Zërin e Amerikës”. Përmes rrjetit të tij social, Ngjela shkruan se Zëri i Amerikës

Ilir Meta del nga shinat tek Zëri i Amerikës. Nxehet me gazetaren

“Me qetësi dhe dashuri” nuk duket se funksionoi deri në fund tek Zëri i Amerikës pak minuta më parë për kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë. E nisi  si zakonisht, si

Ku ka humbur Tahiri ? Për herë të fundit është parë tek Zëri i Amerikës

Ç’bën një javë Saimir Tahiri larg zyrës? Për herë të fundit ai është parë më 21 shkurt, në një intervistë për Zërin e Amerikës. Ministri i brendshëm i Shqipërisë mori