Tag "zelande e re"

Grua vërtetë me fat, e shpëtojnë ndërsa po mbytej brenda në makinë

Ketij i thone fat qe je gjalle, fat qe ke lindur ne nje vend si Zelanda e Re, fat qe aty efektivet e policise jane vertete te pergatitur e te

Çifti mbretëror vazhdon vizitën në Zelandë të Re

Ai mund të ketë hequr dorë nga karriera e tij prej një piloti, por Princi William nuk mund t’i rezistonte udhëtimit me një aeroplan të luftës së parë botërore. Ndërsa

Zelandë e Re, pritje maori për Kate,William dhe George

Princi William dhe bashkëshortja e tij, Dukesha Kate nën shoqërinë e djalit të tyre të dashur princit George kanë zbarkuar në Zelandën e Re. Çifti mbretëror, do të qëndrojë për

Zelandë e re, kapet peshku i tejdukshëm

Një peshkatar nga Zelanda e Re kapi një peshk të pazakontë. Një peshk në formë xhelatine, i tejdukshëm, që nuk është parë ndonjëherë, është nxjerrë nga ujërat e ishullit “Peninsula”,

Ja fruti që përmban sekretin për sy të shëndetshëm

Kivi është një frut që e ka origjinën nga Kina. Ai nuk i kultivua menjëherë pas zbulimit. Megjithatë kultivimi i tij nisi më Zelandën e Re nga ku mori edhe

Tërmet i fuqishëm në Zelandën e Re

Një tërmet i magnitudës 6.8 i shkallës rihter, ka goditur pjesën jugore të kryeqytetit të Zelandës së Re, Wellington, ditën e premte. Për shkak të tërmetit njerëzit e frikësuar kanë

Zelanda e Re goditet nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet i fuqishëm me intensitet 6.9 shkallë e ka goditur Zelandën e Re. Vëzhgimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara ka njoftuar sot se tërmeti ka ndodhur afër kryeqytetit Uellington.