Tag "zbulohen"

Zbulohen mbi 7 mijë bimë kanabis në Gjirokastër dhe Përmet

Një sasi prej 7467 bimë narkotike janë zbuluar dhe asgjësuar nga policia në Gjirokastër dhe në Përmet. Nga aksioni, është arrestuar një shtetas, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim.

Zbulohen 3300 bimë narkotike dhe një armë zjarri, pranga 2 personave

Dy persona janë vënë nën pranga pasi janë kapur me hashash dhe armë zjarri. Mësohet se në këtë qytet dhe Kurbin janë bërë disa kontrolle në kuadër të operacioneve kundër

Zbulohen 1300 bimë kanabisi në Kurbin, arrestohen dy persona

Teksa parcelat të mbjella me kanabis kanë pushtuar vendin, në Kurbin policia ka zbuluar dhe asgjësuar rreth 1300 bimë kanabis sativa në vendin e quajtur Mali i Zhejes. Mësohet se

Zbulohen mbi 33 mijë rrënjë kanabis në Shkodër e Skrapar, kultivuesit të paidentifikuar

Çdo ditë po zbulohen parcela me mira rrënjë kanabisi të mbjella në mbarë vendin, por askush nuk po shkon pas hekurave. Ditën e sotme janë gjetur dhe asgjësuar 28.218 bimë

Motrat Vjollca njëra mbulohet, tjetra zbulohet… (Foto)

Ato janë të pandara, të bukura dhe mbi të gjitha seksi. Por këtë herë duken shumë të ndryshme nga njëra-tjetra. Luana nuk ka ngurruar të tregojë asetet e saj, me

Krimi në familje në Korçë, zbulohet identiteti i burrit dhe gruas

Policia e Korçës vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjajres ku burri vrau graun e tij me thikë dhe më pas veten. Për arsye ende të paqarta 34 vjeçari

Zbulohen zonat ku lëvizi pajisja përgjuese në Tiranë

Një informacion i ri ka mbërritur ditët e fundit në duart e grupit të prokurorëve, që po hetojnë çështjen e pajisjes përgjuese “IMSI Catcher”. Bëhet fjalë për një informacion operativ

Lushnje, zbulohen 2300 bimë narkotike, zhduken kultivuesit

Policia e Lushnjes ka zbulluar rreth 2300 rrënjë kanabis sativa, ndërsa në kërkim janë shpallur dy kultivues. Burime policore thanë se u asgjësuan 2074 rrënjë bimë narkotike si dhe 198

Shqipëria po “pushtohet” nga droga, zbulohen 1290 rrënjë kanabis në Lezhë

Shqipëria po vazhdon të mbulohet nga kultivimi i bimëve narkotike, ku ditën e djeshme policia e Lezhës ka zbuluar dhe asgjesar 1290 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa. Bimët narkotike u

Zbulohen vrasësit e Elton Çiçës. Njëri prej tyre djali i Hysni Milloshit

Policia e Tiranës ka zbuluar autorët e ekzekutimit mafioz që u bë në zonën e ish bllokut tek në lokalin “De Niro” ku u vra Elton Çiço. Policia bën të

Zbulohen gurë që datojnë që nga krijimi i tokës

Vullkanet kanë nxjerrë nga toka disa gurë të krijuar gjatë 50 milionë viteve të para të krijimit të sistemit diellor. Gurët e gjetur në Ishullin Baffin në Kanada dhe në

Zbulohen pasardhësit e Leonardo Da Vinçit

Një grup studiuesish italianë pretendojnë se kanë arritur të identifikojnë 35 njerëz të cilët janë pasardhës të drejtëpërdrejtë të familjes së Leonardo da Vinçit. Bazuar në të dhënat gjenealogjike, italianët

Zbulohen ndërtime më të vjetra se piramidat në Poloni

Në Poloni është zbuluar një strukturë megalite në varrezat antike, që është më i vjetër sesa piramidat e Egjiptit. Strukturat antike e gurëve, mendohet se është e prodhuar sipas kulturës

Ja kush janë dy autorët që qëlluan me plumb në kokë Nard Ndokën

Policia e Lezhës ka zbardhur identitetin i dy autorëve që qëlluan me pistoletë në kokë biznesmenin e qymyrit sot paradite. Ata janë Landi dhe Gjergji Kaçorri, të cilët janë shpallur

Zbulohen emrat e 6 inspektorëve dhe 2 policëve që u arrestuan për korrupsion

Prokuroria ka zbardhur edhe emrat e 6 inspektorëve të INUV-it dhe 2 punonjësve të Policisë së Shtetit, të cilët u arrestuan në një operacion të dyshuar se kanë marrë rryfshtet

Zbulohet kush do ta prezantojë festivalin e RTSH-së

Një festival i paharrueshëm për publikun. Ky është premtimi i organizatorëve të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar për këtë edicion të 54-t. Pandi Laço do të jetë skenaristi

Zbulimi, Korçë, rikonstruksioni i xhamisë nxjerr në sipërfaqe eshtra njerëzish

Gjatë punimeve për rikonstruksionin e sheshit të xhamisë së Iljaz bej Mirahorit janë zbuluar eshtra njerëzish. Punëtorët kanë qenë duke punuar me mjete të rënda kur janë zbuluar dhe eshtrat.

Zbulohen 40 predha artilerie pranë lumit Shkumbin

Rreth 40 predha artilerie dhe murtaje u zbuluan sot gjatë disa punimeve me eskavator për devijimin e lumit Shkumbin për vaditje. Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Mirakë të Librazhdit,

Sulmi në Kumanovë, publikohen emrat e disa prej të arrestuarve

Edhe pse policia maqedonase gjatë aksionit në Kmanovë ka arrestuar 30 persona, vijon të ruhet me forcë identiteti i disa prej tyre. Gazeta Koha raporton se ka zbuluar një dokument

Zbulohen 15 personat më të kërkuar në kryeqytet

Policia e Tiranës ka publikuar sot listën me emrat e 15 personave më të kërkuar në kryeqytet. Personat e listuar kanë precedent të ndryshëm penal dhe paraqesin rrezikshmëri për shoqërinë.

Zbulohen predhat aktive të Luftës së dytë në Liqenin e Ohrit

Municione luftarake të luftës së dytë botërore janë zbuluar nga eksploruesit ne liqenin e Pogradecit. Predha dhe mina të cilat vijojnë të jenë aktive duke shkaktuar një rrezik mjaft serioz

Policia zbulon emrat e blerësve të dy numrave të shpërthimeve

Policia e shtetit ka arritu të indentifikojë emrat e dy blerësve të numrave të shpërthimit. Sipas burimeve, dy numra celularë, të regjistruar në emër të një qytetari nga Lushnja e

Ja karakteristikat e modelit të fundit të Microsoft Lumia

Lumia 1330 mban modelin me numër RM-1062. Ai ka procesorin Qualcomm Snapdragon 400 me katër bërthama dhe kartën grafike Adreno 305 GPU. 1GB RAM, 32GB hapësirë të brendshme dhe ekrani

Turqi, zbulohen në gjendje të shkëlqyer 3 mozaikë të shek. II

Në qytetin e lashtë Zeugma në jug të Turqisë, pranë kufirit me Sirinë, arkeologët kanë zbuluar tre mozaikë unik të cilët sipas ekspertëve janë në gjendje të shkëlqyer. Arkeologët që

Zbulohen 400 kg drogë në fermën e Paris Hilton-it

​Plot 400 kilogramë kokainë, me një vlerë prej 1.5 milion dollarë janë sekuestruar nga policia e Kosta Rikës në një avion të parkuar në pistën e uljes private të fermës

Zbulohen datat për El Classico-n dhe La Liga-n

Kjo nënkupton se Luis Suarez do ta kaloje pezullimin dhe do të jetë i gatshëm të selektohet nga trajneri Enrique. Real Madrid do ta mirëprese Barcelonën në klasiken e parë

Zbulohen kafshime të tjera të “Kanibalit” Suarez

Prestigjiozja angleze “Daily Star” pas hulumtimeve të bëra për të shkuarën e 27-vjeçarit ka zbuluar edhe 5 raste të tjera të mbajtura të fshehura nga Federata Uruguaiane e Futbollit. Perosna

Zbulohen negociatat PS-PD, takim dypalësh pa ndërmjetës të PE-së

Pas dështimit në Strasburg në prani të europarlamentarëve, PS e PD do synojnë konsensus në Tiranë pa ndërmjetësim. Dy deputetë të opozitës dhe dy të maxhorancës do të ulen sërish

Avioni i zhdukur, dy gjurmë karburanti zbulohen në Detin e Kinës Jugore

Avionët vietnamezë në kërkim të aeroplanit Boeing të kompanisë “Malaysia Airlines” i zhdukur sot me 239 persona në bord zbuluan dy gjurmë paralele karburanti prej disa kilometrash në Detin e

Kinë, zbulohet lloji i ri vdekjeprurës i gripit të shpendëve

Ekspertët janë të shqetësuar rreth përhapjes së një lloji të ri të gripit të shpendëve, i cili ka vrarë tashmë 1 grua në Kinë. 73-vjeçarja nga qyteti Nanchang ishte infektuar