Tag "Zbrapset"

IS, zbrapset nga Kobani

Zyrtarë dhe komandantë kurd, kanë njoftuar, sot, se militantët e Shtetit Islamik (IS) janë larguar nga pjesët rreth Kobanit, në kufirin sirian. Sipas një zyrtari koban, militantët e IS, tani

Zbrapset sulmi i Al Shabaabit në presidencën somaleze

Ministri i brendshëm i Somalisë thotë se forcat e sigurisë e kanë zbrapsur një sulm nga grupi islamik, Al Shabaab në pallatin presidencial në Mogadishu. Sipas të njejtit, gjatë kësaj