Tag "zbardhen"

Zbardhen përgjimet, ja si i bënte pazaret zv/drejtori i burgjeve

Janë përgjimet telefonike karta më e fortë e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, në lidhje me hetimet që çuan në pranga ish-zv/drejtorit të përgjithshëm të burgjeve Iliaz Labi dhe 4

Zbardhen mesazhet e reja të “gjyqtarit romantik”: Sharmi yt…

Disa mesazhe të tjera që gjyqtari i Beratit, Shyqyri Çobo ia ka dërguar një gruaje në prag divorci, kanë dalë në media. Katër mesazhet e mëposhtme janë pjesë e dosjes

Zbardhen 3 formulat e negociatave PD, PS, LSI

Zbardhet lufta dhe 3 formulat mbi të cilat PD, PS e LSI po negociojnë për emërimet e njerëzve në institucionet e reja të drejtësisë. Lufta e madhe bëhet për 5

Zbardhen 200 mijë dokumenta të skandalit “PanamaPapers”. Ja dosja e plotë

Pas skandalit të fshehjes së pasurisë dhe pastrimit të parave përmes kompanisë “Panama Papers”, janë zbardhur plot 200 mijë dokumenta që hedhin dritë në këtë skandal që tronditi të gjithë

Zbardhet debati i plotë i kryebashkiakes së Gjirokastrës me punonjësit (video)

Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rami u bë protagoniste dy ditë më parë, kur shkarkoi në zyrë, drejtorin e Ndërmarrjes së Ujësjellës Kanalizimeve, Dashamir Qeli. Fillimisht ajo debaton me

Ja me kë foli dhe çfarë tha shqiptari pasi vrau gruan dhe rrëmbeu djalin 4 vjeçar

Zbardhen pjesë të bisedave telefonike të përgjuara ndaj shqiptarit Klodi Lesi, që vrau gruan greke, rrëmbeu djalin e vogël 4 vjeçar dhe u arratis. Tashmë i shpallur në kërkim ndërkombëtar,

Dekriminalizimi: Ja kush detyrohet të dorëzojë mandatin. Zbardhen nenet

Konsensusi politik për Dekriminalizimin i hap rrugë largimit të të gjithë personave të inkriminuar nga postet drejtuese në administratë. Opozita dhe mazhoranca ranë dakord dhe miratuan katër amendamentet që priten

Zbardhen mashtrimet e tjera të kompanisë së Indrit Fortuzit me bileta e avionëve

Ish-­futbollisti i Tiranës dhe ish-kryetari i Njësisë Bashkiake nr. 9 në Tiranë, Indrit Fortuzi duket se është futur në telashe të mëdha. Disa ditë më parë, Fortuzi dhe e shoqja

Zbardhen 2 vendimet e Gjykatës së Lartë kundër Ramës

Zbardhen dy vendimet e Gjykatës së Lartë, që urdhërojnë Prokurorinë të hetojë Kryeministrin Edi Rama. Vendimi i fundit është ai i majit 2015. Në këtë vendim, Gjykata urdhëron Prokurorinë të

Zbardhen marrëveshja Shqipëri-SHBA për kontrollin e narkotikëve

Zbardhen detajet e marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës për kontrollin e lëndëve narkotike dhe zbatimin e ligjit. Sipas marrëveshjes, ndihma e Qeverisë së SHBA­-së për Zhvillimin

Zbardhen emrat e 9 të vrarëve dhe 6 të plagosurve në Siri

Drejtoria e antiterrorit në Ministrinë e Brendshme, krahas 9 emrave të shqiptarëve të vrarë gjatë luftimeve në Siri, në krah të grupeve të cilësuara si terroriste, ka zbardhur edhe identitetet

Vrasja në Shkodër, identifikohet autori dhe zbardhen rrethanat e ngjarjes

Një burrë është vrarë me armë zjarri në Shkodër. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në vendin e quajtur “Shtëpia e Mushkonjave”, në “zonën e livadheve”. Burime zyrtare

Zbardhen kushtet që Fyle i vendos Shqipërisë

Janë zbardhur përfundimit e dialogut të nivelit të lartë BE-Shqipëri , ku ishte i pranishëm edhe komisioneri për zgjerim Stefan Fyle. Gjatë këtij takimi u vendos se është thelbësore që

Zbardhen pazaret për viza të grupit të Ukë Rugovës

Ukë Rugova e kishte konsideruar veten të fuqishëm. Për këtë arsye nuk kishte treguar kujdes në komunikimet me anëtarët e grupit të tij të “dyshuar kriminal”. Kishin folur hapur për

Zbardhen vendimet e qeverisë

Qeveria ka zbardhur në faqen e saj zyrtare të gjitha vendimet e marrë në mbledhjen e sotme. Këshilli i Ministrave ka përcaktuar rregullat për organizimin dhe funksionimin e Agjencisë Kombëtare