Tag "zarfi"

SHBA, takohet Ashton me Zarif për çështjen bërthamore të Iranit

Shefja evropiane e diplomacisë, Catherine Ashton, dhe iraniani Mohamad Javad Zarif, takohen sot në Nju Jork në kuadrin e negociatave mbi programin bërthamor iranian të shumëpërfolur, njoftuan shërbimet diplomatike të

Ashton mohon mundësinë e ”zarfit”

Kabineti i përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Ashton ka hedhur poshtë cilëndo mundësi të përzierjes së Brukselit në emërtimin e mandatarit të