Tag "zana"

E PABESUESHME! Muzeu 300 vjeçar. Ja faktet që zanat, dragonjtë dhe përbindëshat kanë ekzistuar (Foto)

Në vitin 2006, një bodrum i mbyllur u zbulua në një jetimore në Londër. Brenda kishte me qindra arka të mëdha që përmbanin me mijëra objekte ankthi, objekte botës tjetër

Dështimet e Zana Çelës në të 14-tin vit

Nga Entela Bineri I shumëprituri festival ndërkombëtar (në Shqipëri) “Marie Kraja” erdhi edhe këtë vit, për të 14-tën herë që nga zhvillimi i tij i parë. Vlerësim për nismëtarët dhe

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e PD për Zana Xhukën

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e deputetëve të Partisë Demorkatike për Zana Xhukën. Gjykata ka bërë publik këtë vendim përmes një njoftimi për shtyp. Deputetët demokratë kishin kërkuar pavlefshmërinë e seancës

Zanat ekzistojnë vërtet, shikoni fotot e ralla

Pedagogu John Hyaat 53 vjeç, ka deklaruar se ka arritur të fotografojë zanat e përallave, përgjatë fshtrave të Britanisë. John thotë se katalogu i tij me foto të ndryshme që

PD ankimon në Kushtetuese shkarkimin e Zana Xhukës: U shkel ligjshmëria

Partia Demokratike ka ankimuar sot në Gjykatën Kushtetuese shkarkimin nga posti i i kryetares së Inspektoratit të Lartë të Deklarimit Kombëtar të Pasurive të Zana Xhukës, e cila u shkarkua