Tag "zamira rami"

E paparë! Pacientja pështyn kryebashkiaken e Gjirokastrës

Zamira e Bashkisë, pështyhet në surrat nga një paciente në Spitalin e Gjirokastrës. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në Pavionin e Kirurgjisë në Spitalin Rajonal “Omer Nishani” dhe është

Shpërdoroi detyrën, PD padit në Prokuroria kryebashkiaken e Gjirokastrës

Partia Demokratike në Gjirokastër ka paditur sot penalisht në prokurori kryetaren e bashkisë së këtij qyteti Zamir Rami. Sipas PD-së, Rami akuzohet për shpërdorim detyre, pasi ka lejuar një firmë

Gjirokastër, kryebashkiakja Rami zgjedh administratorët për 6 njësitë

Ndonëse flitet shumë për rëndësinë e përfaqësimit të gruas në politikë, kryebashkiakja e re femër e Gjirokastrës që theu tabutë si e para femër në krye të një prej bashkive

Zamira Rami përdor komunën e Antigonesë për fushatën e saj elektorale

Thuajse çdo godinë e administratës po përdoret për fushatën elektorale të kandidatit të PS-së apo atij të LSI-së. Edhe godinat e komunave po përdorën në të njëjtën mënyrë. Një poster

Çfarë fsheh kandidatja e majtë për Gjirokastrën në dorën e saj të djathtë?

Mesa duket kandidatja e maxhorancës për bashkinë e Gjirokastrës Zamira Rami, përveç politikës ka edhe një pasion tjetër. Edhe pse mundohet ta fshehë, tatuazhi tribal i bërë në dorën e

Pse prefektja e Gjirokastrës bojkotoi vizitën e Presidentit Nishani?!

Vizita e djeshme e Presidentit Bujar Nishani në komunat e LUnxhërisë dhe Zagorisë në qarkun e Gjirokastrës, pati një mungesë. Atë të prefektes së Gjirokastrës Zamira Rami e cila e