Tag "yje"

Çfarë parashikojnë yjet për secilën shenjë për muajin Mars

Dashi Besojini instiktit tuaj, sidomos nëse keni pranë njerëz që ju mbështesin. Java e parë e marsit do të ketë shumë vlerë për ju. Projektet që keni në kokë mund

Horoskopi për ditën e sotme, e mërkurë 25 janar 2017

Dashi – Falë Mërkurit mik në shenjën tuaj do të jeni në qendër të vëmendjes në sektorin social për idetë tuaja origjinale dhe mjaft të vlefshme. Mendja juaj do të

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme, 3 dhjetor 2016

Dashi Një mëngjes i tensionuar për shkak të ngjarjeve të paparashikuara do t’ju uli humorin. Ama mos u shqetësoni pasi në mbrëmje do të kaloni momente argëtimi dhe relaksi në

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme, e hënë 28 nëntor

Dashi Gjërat e nxituara nuk janë të mira, sidomos në dashuri. Financat do jenë goxha problematike. Nuk do arrini dot t’i vini fre vetes dhe do shpenzoni pa masë. Demi

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme, 25 nëntor 2016

Dashi Ditën e sotme do të mbizotërojë një lloj mosmarrëveshjeje mes jush dhe partnerit tuaj. Do të jeni ju që do keni disa pakënaqësi dhe pa e kuptuar do shpërtheni

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme 16 nëntor 2016

Dashi I keni përqendruar mendimet tuaja vetëm në një vend këto kohët e fundit dhe ndjeni vështirësi të mëdha për të arsyetuar siç duhet. Mundohuni t’i shihni gjërat nga një

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme, 15 nëntor 2016

Dashi Me ndikimin e hënës në shenjën suaj do të rritet më shumë dëshira për të lëvizur dhe për të krijuar mënyra të reja komunikimi. Plani lidhur me udhëtime me

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme, 7 nëntor 2016

Dashi Sot duhet të merrni një vendim dhe duhet t’i futeni menjëherë punës. Nga ky vendim mund të varet e ardhmja juaj, prandaj mendojeni mirë. Vendosni gjithmonë duke menduar më

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme, 4 nëntor 2016

Dashi Pozicionimi i Hënës nuk ju favorizon shumë në ditën e sotme. Do të keni shumë ndërhyrje negative nga njerëz të padëshiruar, që do t’jua ulin humorin në mënyrë drastike.

Çfarë parashikojnë yjet për ditën e sotme, 2 nëntor 2016

Dashi Nuk keni asnjë justifikim këto kohë për të mos u angazhuar dhe reflektuar për çështjet profesionale. Është një impenjim që do jua ndryshojë rrënjësisht jetën. Duhet të përfitoni, pasi

Ja fustanet më të bukura që u veshën në mbrëmjen e çmimeve BAFTA

Mbrëmja e çmimeve BAFTA cilësohet si mbrëmjet më të rëndësishme në kalendarin e programeve televizive, kështu që pritej që pjesëmarrësit të zgjidhnin veshjet më të bukura. Dhe kështu ndodhi në

Ja si u veshën yjet e Hollyvoodit në mbrëmjen gala (foto)

Yjet e Hollyvood-it u mblodhën mbrëmë në darkën e përvitshme të quajtur Met Gala. Ata sollën krijimet më inovative të stilistëve e dizenjatorëve më të famshëm të botës, nën temën

Ja arsyet pse besojmë te horoskopi, pavarësisht provave shkencore

Provat shkencore janë shumë të pakta, por shumë njerëz i besojnë akoma horoskopit. Por përse? Sa ndikohemi nga parashikimet e astrologëve? Dhe sa prej tyre gjejnë konfirmim në realitet? “Nuk

Gërshetat kthehen në modë! Ja modelet më të preferuara të yjeve

Dikur gërshetat na i bënin mamatë që floket të mos na ngatërroheshin dhe t’i krihnim kollaj, por tani ky zakon i vjetër është kthyer në modë. Rutina na detyron që

Yjet e muzikës botërore që do të publikojnë albume gjatë 2016-ës

Këtë vit do të kemi një sërë risish sa i përket industrisë së muzikës. Do të jenë të shumtë këngëtarët që do të publikojnë albumet e tyre përgjatë gjithë këtij

Shigjetari. Çfarë parashikojnë yjet për 2016-ën

Viti 2016 do të ketë luhatje. Fillimi do të jetë me fat dhe përcaktues në rritjen e të ardhurave dhe në punë, falë ndikimeve pozitive të Marsit dhe Jupiterit. Ndërkohë

Yjet e Hollywood-it që janë më të bukura tani sesa 15 vite më përpara

Me flokë dhe make up perfekt, yjet e kinemasë mahnisin fansat në çdo dalje të tyre publike. Në fakt, disa nga yjet e Hollywood-it si Angelina Jolie, Jennifer Lopez apo

Vetëvritet grimieri i yjeve

Artisti i famshëm i cili krijoi famë duke punuar me Katy Perry, Selena Gomez dhe Mariah Carey, ka vrarë veten në Los Angelos. Puna e Bailey u shfaq në botimet

Arilena: Puthjen më të mirë nuk e kam marrë ende!

Ajo është një ndër yjet në ngjitje në muzikën shqiptare. Këngëtarja nga Shkodra, Arilena Ara, fituesja e edicionit të 2 – të të “X Factor”, ka ditur gjithmonë të suprizojë

Ja çfare parashikojne yjet per diten e sotme

Dashi Dita e sotme mund të sjellë shumë ngutje për ju dhe parashikohen konflikte të mundshme familjare. Mosmarrëveshjet dhe debatet në rrethin familjat, ka shumë mundësi që të ndodhin pavarësisht

Nxitoni të shprehni dëshira, do të bien yje edhe në dhjetor

Ashtu sikundër yjet që bien gjithnjë në të njëjtën periudhë të muajit gusht, edhe në muajin dhjetor rreth datave 13 dhe 14 do të ketë meteore që do të ndriçojnë

Franca luan me yje në ndeshjen kundër Shqipërisë

Trajneri i “Gjelave” Didier Deschamps publikoi listën me futbollistët që do të ketë në dispozicion për takimin me kuqezinjtë dhe atë të 4 ditëve më vonë kundër Suedisë. Përballë kuqezinjve

Braçe: Shqipëria përkrahet nga yjet që e duan futbollin

Në një postim në rrjetin social facebook, deputeti I PS-së Erjon Braçe shkruan se bota e fubollit është e ndarë në dy ekipe tashmë. Yjet e futbollit si Klop, Bekam,

Yjet që vuajnë nga bulimia

Disa e kanë të vështirë ta pranojnë se kanë probleme me anoreksinë dhe buliminë, por ka nga ata që “dorëzohen” dhe e pranojnë se kanë probleme me ushqyerjen. E fundit

CNN: Shaqiri dhe Januzaj, yjet që pritet të shkëlqejnë në Botëror

Ylli i Kombëtares se Zvicrës, Xherdan Shaqiri dhe sulmuesi i Kombëtares së Belgjikës, Adnan Januzaj janë dy kosovarët që janë përfshirë në mesin e 32 lojtarëve që duhet t’u konsiderohet

Kështu do të dukeshin yjet po të ishin si Conchita

Zonja me mjekër nga Austria, Conchita Wurst, e cila fitoi Eurovision 2014, bëri që shumë njerëz të mos besojnë atë që po dëgjonin. Por Conchita, i njohur si Tom Neuwirth,

Shën Lorenco, të gjithë me kokën nga qielli, sot bien yje

Shën Lorenco, e cila njihet masivisht si nata kur bien yjet, ose nata e dëshirave festohet më 10 gusht. Yjet që bien, konsiderohen si lotët e Shën Lorencos. Ata bien

Pse yjet e vegjël futen në rrugë të gabuar?

Shumë fëmijë e kanë fatin të mirë dhe të keq njëkohësisht, duke u rritur në botën e kinemasë. E kanë fatin të mirë, sepse ata kanë famë dhe para që

Mbrëmja e “diamanteve”

Një mbrëmje gala e një prej linjave më të njohura në botë të prodhimit të diamanteve dhe bizhuterive të çmuara, “Tiffany & Co”, mblodhi në të disa prej aktoreve më

Yjet bashkohen me viktimat e Bostonit

Justin Timberlake, Taylor Swift dhe One Direction, janë vetëm disa nga yjet që kanë kushtuar mesazhe për viktimat e Bostonit, pas shpërthimit që ndodhi në natën e 15 prillit. “Mendimet