Tag "yahoo"

Pas një mungese të gjatë rikthehet Yahoo Messanger

Në fundindin e viteve 1990 dehe fillimin e viteve 2000 Yahoo Messanger ishte një aplikacion që përdorej për të dërguar mesazhe, dhe tashmë duket se është rikthyer. Aplikacioni Yahoo Messenger

Yahoo artikull për ishullin e Sazanit: Mjaft tërheqës për turistët

Yahoo i ka kushtuar një artikull mjaft me vlerë promovimit të turizmit në Shqipëri. “Shqipëria është një vend që ende nuk është i eksploruar sa duhet nga turistët e huaj.

“Yahoo”, iPhone 6 termi më i kërkuar për vitin 2014

iPhone 6 është cilësuar si pajisja më e kërkuar e vitit 2014, pasuar nga konsola PlayStation 4 e Sony-t dhe telefoni inteligjent Galaxy S5 i Samsung-ut, të cilët ishin pajisjet

Yahoo-së 250 mijë dollarë gjobë në ditë

Yahoo-ja kërcënohet nga qeveria amerikane me një gjobë prej 250,000 dollarësh në ditë, nëse gjiganti i kërkimit në internet nuk dorëzon të dhënat e kërkuara.Mësohet se agjencia amerikane e Sigurisë

Këtë verë Yahoo do të prezantojë rivalin e YouTube-it

Një hap i rëndësishëm që po merret nga Yahoo është krijimi i një platforme të videove, që do të konkurrojë shërbime si YouTube, Vimeo, etj. Shërbimi i ri do të

Yahoo synon të sfidojë YouTube

Që kur e mori drejtimin e kompanisë Marissa Mayer Yahoo ka ndërmarrë shumë hapa të fuqishëm dhe përpjekja e saj e fundit mund të përfshijë sfidimin e YouTube-it. Recode raporton

Listën e uebfaqeve me më shumë trafik në SHBA e kryeson Yahoo

Sipas të dhënave të reja nga kompania analitike ComScore, Yahoo kishte më tepër se 195 milionë vizitorë unikë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga kompjuterët desktop gjatë dhjetorit, që

Për të personalizuar përvojën celulare Yahoo blen Aviate

Marissa Mayer, shefja ekzekutive e Yahoo, njoftoi blerjen në një konferencë në CES 2014 në Las Vegas, duke vënë në dukje se Aviate do të ndihmojë që t’iu japë “atë

Është duke ecur më në fund me kohën Flickr i Yahoo-së

Po ecën me kohën edhe Flickr i Yahoo-së, ky shërbim ka prezantuar një veçori të re për vendosje në ueb që iu mundëson përdoruesve që të vendosin fotografitë e cilësisë

Tani edhe për iPad është në dispozicion ‘Yahoo Weather’

Aplikacioni Yahoo Weather përveç se parashikon motin disponon edhe imazhe me rezolucion të lartë të cilat mundësojnë krijimin e një ndërfaqeje të dallueshme nga shërbimet e tjera. Yahoo Weather, një

Përdoruesit e Yahoo-së dhe Google janë “syri” i vërtetë i NSA-së

Qasja e pakufizuar në qarqet që lidhin qendrat e të dhënave Yahoo! dhe Google në internet si dhe llogaritë e qindra miliona përdoruesve, janë monitoruar nga Agjencia e Sigurimit Kombëtar

Për ‘Yahoo Mail’ aktivizohet mbrojtja SSL

SSL është një protokoll kriptografik që enkripton mesazhet e dërguara në ueb dhe i siguron ato gjatë transferimit midis serverave të Yahoo-së dhe shfletuesit të kompjuterit të përdoruesit. Tani Yahoo

Aplikacioni i ‘Flickr për iOS 7’ përditësohet nga Yahoo

Aplikacionin e Flickr për iOS 7 e ka përditësuar kompania gjigante Yahoo. Me lëshimin e iOS 7, zhvilluesit e aplikacioneve po përpiqen për të rinovuar aplikacionet e tyre, në mënyrë

Yahoo do kërkojë verifikim me pyetjen tuaj sekrete

Sa herë që llogaria juaj aksesohet nga ndonjë pajisje e panjohur, Yahoo do të kërkojë verifikim me pyetjen tuaj sekrete ose me telefonin celular. Me qëllimin për të rritur sigurinë

Shërbimi ‘My Yahoo’ merr pamje të re

Kompania gjigante Yahoo i ka dhënë një pamje të re shërbimit My Yahoo. Kompania ka përditësuar shërbimin e saj My Yahoo për desktop, celularë dhe tabletë, me një dizajn të

800 milion përdorues aktivë në muaj numërohen nga Yahoo

Rritja e numrit të përdoruesve në kompaninë Yahoo nuk është një rastësi. Pasi kjo ka punuar shumë së fundmi për të përmirësuar dizajnin dhe funksionalitetin e faqes. Marissa Mayer, CEO

Aplikacioni i videove “Yahoo Screen” lançohet nga Yahoo

Kompania gjigante Yahoo ka lançuar një aplikacion videosh për sistemin iOS të quajtur Yahoo Screen. Yahoo vazhdon përparimin në botën mobile. Lëvizjet majtas ose djathtas të gishtit paraqesin për përdoruesin

Së shpejti Yahoo vjen me logo të re

Së shpejti ka menduar që yahoo të ridizajnojë logon e kompanisë. Menaxherja e marketingut të kompanisë, Kathy Savitt ka deklaruar se frymëzimi ka marrë jetë nga ndjesia e re e

40 milionë aksione riblen Yahoo për 1.16$ miliardë

40 milionë aksione të stokut të saj do ti blejë kompania amerikane, ka njoftuar ditën e sotme. Këto aksione janë të gjitha në pronësi nga Third Point, një fondacion me

Përfitimet e Yahoo-s janë rritur me 46 %

Të ardhurat e kompanisë gjigante Yahoo janë rritur me 46% në tremujorin e dytë të vitit. Burimet bëjnë me dije se këto të ardhura të larta kanë ardhur nga shumë

‘Qwiki’ blihet nga ‘Yahoo’ për 50$ milionë

‘AllThingsD’ ka raportuar se ‘Yahoo’ ka blerë kompaninë ‘Qwiki’ dhe ka paguar rreth 50$ milionë. ‘Qwiki’ është një përdorim për video në celularë. Kushtet e marrëveshjes nuk janë zbuluar menjëherë,

‘Yahoo’ sjell risi me dizajn të ri të ‘News Page’

‘Yahoo’ është duke provuar një dizajn të ri të ‘News Page’, tani ‘Yahoo’ do të marrë një dizajn të ri. Kjo paraqitje e re do të jetë në përpjekjet e

Cilat janë sekretet e “Google”-it?

Pas ankesave pranë komisionerit të Konkurrencës së Bashkimit Evropian, “Google”-i deklaron se do të shfaqë më shumë ‘linke’ nga faqet e konkurrentëve të saj. Në rast se nuk ndodh një

Yahoo blen aplikacionin e lajmeve, Summly

“Summly”, aplikacioni i lajmeve blihet nga “Yahoo”, në një përpjekje për të hyrë në shërbimet celulare. Raportet tregojnë se “All Things D Yahoo” ka paguar 30 milionë dollarë për të

“Yahoo” blen 75% të aksionve “Dailymotion”“Yahoo” blen 75% të aksionve “Dailymotion”

“Yahoo” po bisedon për të blerë aksionet kontrolluese të uebfaqes së videove “Dailymotion”. Sipas gazetës “The Wall Street Journal”, “Yahoo”-ja do të blejë më shumë se 75% të “Dailymotion”-it, si