Tag "xhuxh"

“Ç’kemi Pluton”, NASA arrin planetin xhuxh

Pas 9 vitesh, sonda “New Horizons” e NASA-s ka arritur Plutonin, në kufijtë e sistemit tonë diellor, duke kaluar plot 12.500 km në sipërfaqen e planetit. Ngjarja historike në eksplorimin

Sonda “Dawn” futet në orbitën e Ceresit, planeti xhuxh

Sonda “Dawn” e agjencisë hapësinore amerikane NASA, ka mundur të zbresë në orbitën përreth Ceresit, objektit më të madh në Sistemin Diellor, i ndodhur mes Marsit dhe Jupiterit. Një sinjal

Sri Lanka, zbulohet elefanti xhuxh, rasti i parë i dokumentuar (Foto)

Është publikuar nga biologët e Wildlife Conservation Society – Galle, Biodiversity Research & Education Center, rasti i parë i “nanizmit” të elefantët. Bëhet fjalë për të parin rast të dokumentuar