Tag "xhuvani"

“Xhuvani”, babai i Demirajt: Policia nuk më lejoi ta çoja djalin në spital

Prokuroria e Tiranës vijon hetimin ndaj ndihmës mjekësore ndaj një prej viktimave të vrarë nga Konstandin Xhuvani. Edhe pse Xhuvani është dënuar me 35 vite burg, Porkuroria po heton ndihmën

Apeli lë në fuqi dënimin me 35 vite burg për Kostandin Xhuvanin

Merr formë të prerë dënimi për Kostandin Xhuvanin, autori i vrasjes se katërfishtë te ndodhur një vit me pare ne një lokal ne “Rrugën e Elbasanit”. Edhe Gjykata e Apelit

Drejtori i arrestuar i LSI-së i dha Xhuvanit dokumentin e psikiatrisë

I arrestuari i djeshëm nga Prokuroria për skandalin e rimbursimit abuziv të ilaçeve, Pjerin Xhuvani, është nga Tirana por banues në Elbasan. Në këtë qytet ai ka qëne edhe i

Për prokurorinë Toma më i rrezikshëm se Kostandini?

Një deputet i kuvendit, i njohur si ish mik i kryeministrit, akuzohet për kallëzim të rrem. Për këtë arsye arrëtohet dhe i kontrollohet shtëpia. Ky veprim ishte për t’i gjetur

Neser vendimi për Xhuvanin: Mos më gjykoni si kriminel

Gjykata e Tiranës do të japë nesër vendimin për Kostandin Xhuvanin, i cili akuzohet për vrasje të katërfishtë. Xhuvani ka kërkuar nga gjykata që të marrë parasysh rrethanat e ngjarjes.

Rrihet i riu që ndihmoi në arrestimin e Xhuvanit

Dy persona kanë rrahur mesditën e sotme Enver Bashën, personi i cili ishte edhe ai që ndihmoi policinë në arrestimin e Kostandin Xhuvanit në Nëntor të vitit të kaluar pas

Xhuvani mungon sërish në gjyq, shtyhet seanca në 5 mars

Gjykata e Tiranës ka shtyrë për në datën 5 mars, seanca e radhës ndaj Kostandin Xhuvanit, të akuzuarit për vrasjen e 4 personave në Tiranë. Edhe pse sot Xhuvani duhej

Prokuroria kërkon “burg për jetë” për Xhuvanin

Edhe pse Kostandin Xhuvani pranoi gjykim të shkurtuar, Prokuroria e Tiranës ka dhënë sot pretencën e saj duke këkuar “burg për jetë” për djalin e ish deputetes socialiste Luiza Xhuvani.

Xhuvani i shpëton burgimit të përjetshëm, Gjykata pranon gjykim të shkurtuar

Konstandin Xhuvani, i akuzuar për vrasjne e 4-fishtë i ka shpëtuar burgimit të përjetshëm, pasi Gjykata e Tiranës ka pranuar kerkesën për gjykim të shkurtuar. Në seancën e sotme, trupa

Vrasja e 4-fishtë, shtyhet gjyqi i Xhuvanit për 29 janar

Gjyqi ndaj Konstandin Xhuvanit i cili akuzohet për vrasjen e 4-fishtë në muajin nëntor në lokalin e natës “Ante Grand” në kryeqytet, është shtyrë pasi Gjykata ka kërkuar kohë që

Mungojnë Xhuvani dhe avokati i tij, gjykata shtyn seancën

Shtyhet seanca e dytë ndaj Kostandin Xhuvanit, i vënë nën akuzë nga prokuroria për vrasjen e katërfishtë në rrugën e Elbasanit. Shkak për mos zhvillimin e seancës gjyqësore u bë

Kostandin Xhuvani sërish para gjykatës më 11 dhjetor

Kostandin Xhuvani, i akuzuari për vrasjen e katërfishtë në lokalin e natës “Ante Grand” në Tiranë, pritet të dalë para gjykatës për të dytën herë më 11 dhjetor. Mësohet se

Prokuroria: Shkencërisht e provuar, Xhuvani autor i 4 vrasjeve

Dosja me akuzat e ngritura ndaj Xhuvanit është i është dorëzuar sot për gjykim, gjykatës së Tiranës dhe pritet që javën e ardhshme te hidhet shorti për të përcaktuar edhe

Vrasja e katërfishtë: Xhuvani do të ripyetet

Prokuroria vendos të rimarrë në pyetje Kostandin Xhuvanin në lidhje me vrasjen e katërfishtë të ndodhur të martën e javës së kaluar. Vendimi për të kërkuar deklarime të reja nga

Meta: Dorëheqja e Xhuvanit, mesazh për politikanët

Kreu i kuvendit, Ilir Meta, përmes një deklaratë për mediat ka vlerësuar dorëheqjen e ish deputetës së PS-së Luiza Xhuvani, ku u shpreh se ky veprim duhet të jetë një

NGA KRYEMINISTRIA RAMA FYEN VERIORËT

Përçmimi për veriorët, artikuluar nga fotlorja institucionale e Këshillit të Ministrave e ka po kaq institucionale vlerën e saj: DISKRIMINIM I KRYEMINISTRIT NDAJ NJË PJESE TË SHQIPËRISË. Këtë diskriminim kreu

Xhuvani dhe Sida dërgohen në burgun e Fushë-Krujës

Konstandin Xhuvanin dhe Erald Sida janë dërguar dje në burgun e Fushë-Krujës për të kryer dënimin. Xhuvani dhe Sida u transferuan në Fushë-Krujë, pasditen e djeshme disa orë pas vendimit

Polici që kapi 25-vjeçarin: Xhuvani më drejtoi armën, por ishte bosh

Gjatë momentit të arrestimit rreth 70 metra larg lokalit të natës ku u vranë katër personat, Xhuvani i ka drejtuar efektivit të policisë armën me të cilën kishte bërë krimin

Gjykata: Arrest me burg pa afat për Xhuvanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me Burg” për Konstandin Xhuvani, ndërsa pritet e njejta masë sigure dhe për mikun e tij Erald Sidan. Të pandehurit e

Flet kryeprokurori: Xhuvani i vrau per nje doze droge

Kryeprokurori Adriatik Llalla deklaroi dje se vrasja e 4 personave në një lokal nate në Rrugën e Elbasanit ka ndodhur pas një sherri për drogë. Duke folur për emisionin “Top

Psikiatria konfirmon alibinë, Muça: Xhuvani më 25 prill është trajtuar tek ne

Drejtori i spitalit psikiatrik të Elbasanit konfirmon alibinë me të cilën prokuroria ka mbyllur hetimet për prezencën e Kostandin Xhuvanit në konfliktin e ndodhur në Gjirokastër, ndërkohë që policia e

PD, Duma: Vrasjes i parapriu imuniteti që i dha Rama vrasësit

Partia Demokratike ka sulmuar sërish sot kryeministrin Edi Rama, duke e akuzuar për lirimin e autorit të vrasjes së katërfishtë që ndodhi të martën në Tiranë. Koordinatorja e PD-së, Grida

Kostandin Xhuvani ka qenë edhe në psikiatri?

Drejtori i spitalit psikiatrik të Elbasanit, Ylli Muça konfirmoi se Kostandin Xhuvani është paraqitur në spital në datën 15 prill 2014, me intoksikacion alkoolik, dehje patologjike. Sipas zotit Muça, Xhuvani

I ati i viktimës së parë të Xhuvanit: Luiza s’më kërkoi falje, të dorëhiqej që në 2011

“Xhuvani më zhgënjeu. Nuk ishin katër viktima, ishin pesë. Deputetja e harroi djalin tim”. Ky është rrëfimi i Pertef Musabelliut, i cili për herë të parë, rrëfen se çfarë ka

Zbardhet dëshmia e Xhuvanit: S’kam qenë fare aty, isha tek Brryli duke blerë duhan

I akuzuari kryesor për vrasjen e katërfishtë në Tiranë në të gdhirë të katër nëntorit nuk ka pranuar të japë shumë deklarime para prokurorëve lidhur me ngjarjen e rëndë dhe

Ekspertiza: Plumbat dolën nga pistoleta e Xhuvanit

Prokuroria e Tiranës pritet të dërgojë sot në Gjykatën e Tiranës dosjen e masakrës së rrugës së Elbasanit,ku mbetën të varë 4 persona në një lokal nate. Prokuroria do dërgojë

Badigardi i lokalit zbardh masakrën: Ja si i vrau Xhuvani viktimat

Zbardhen të tjera detaje rreth masakrës së mëngjesit tragjik të së martës, në lokalin e natës “Ante Grand”. Bodigardi i lokalit, Antonio Bodinaku ka rrëfyer çastet e tmerrit të masakrës.

Pse u la i lirë Konstandin Xhuvani? Policia përplaset me prokurorinë

Çështja e 26- vjeçarit Konstandin Xhuvani në lidhje me faktin ishte apo jo person i shpallur në kërkim për një ngjarje të ndodhur në prill të këtij viti dhe denoncuar

MPB: K. Xhuvani ishte në kërkim, prokuroria nuk vendosi asnjë masë

Ministria e Brendshme nëpërmjet një njoftimi drejtuar mediave ka reaguar lidhur me akuzat e ngritura nga Partia Demokratike për shtetasin Kostandin Xhuvani. Në këtë deklaratë MPB sqaron se gjatë kohës

Rrëfimi i Alban Bllacaj: Kostandini s’kishte para për kokainën, ja si ndodhën vrasjet

Alban Bllacaj, njëri prej shokëve me të cilët ndodhej Kostandin Xhuvani gjatë natës së masakrës së katër personave në lokalin e natës në Tiranë, ka rrëfyer momentet e tmerrit dhe