Tag "xhindi"

Nevila Xhindi: Reagimi i Pandeli Majkos më çuditi! Ja pse e hoqa foton nga facebook-u

Pedagogia Nevila Xhindi fshin nga rrjetet sociale foton me dy gishta, ku shfaqet studenti i saj, njëherësh djali i deputetit socialist Pandeli Majko, Gjergji teksa pozon me disa studentë të

Gratë sipërmarrëse, Bashkia u ofron asistencë për hapjen e një biznesi

Pranë Drejtorisë së Tatim-Taksave nga sot do të funksionojë një sportel dedikuar sipërmarrëseve gra. Në këtë sportel do u ofrohet asistencë ligjore, këshillim dhe ndihmë grave sipërmarrëse dhe atyre që

Xhindi: Sot Shqipëria evropiane, larg terroristëve komunistë

Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Nevila Xhindi ka marrë pjesë sot në Akademinë e Shkencave, ku janë përkujtuar një një aktivitet të veçantë 39 intelektualë, akademikë, klerikë dhe oficerë të

Xhindi: Qeveria shqiptare, rast unik në bllokimin e projekteve të Bashkisë

Në datën 25 shtator 2014 u mbajt konferenca ”Future of cities award 2014” në Lubjanë, Slloveni, ku ishin të ftuar përfaqësues në nivelin kryetar/zv.kryetar të bashkive të vendeve të ndryshme

Xhindi: Plani urbanistik i dha fund epokës së betonizimit në Tiranë

Bashkia e Tiranës ka reaguar sërish sot për akuzat që vijnë nga Partia Socialiste në lidhje me ndërtimin e 5 pallateve 17 katësh afër Parkut të Liqenit Artificial. Sipas Bashkisë,

Xhindi: Do të krijojmë rrjetin rajonal për problemet mjedisore

Në kuadër të projektit ‘’Europe for Citizens 2013‘’, Bashkia e Tiranës është bërë pjesë e projektit ‘’ELAIN – Rrjeti Interballkanik i Autoriteteve Lokale Mjedisore‘’. Objektivi kryesor i projektit ELAIN është

Nis “Pakti Territorial i Punësimit”, Xhindi: 20 mijë të punësuar në dy vjet e gjysmë

Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Nevila Xhindi mori pjesë sot në workshop-in e organizuar nga Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Zyrën Ndërkombëtare të Punës, ILO si agjencia drejtuese e

Xhindi: Rama i shqetësuar për arritjet e Bashkisë

Bashkia e Tiranësa kuzoi sot kryeministrin Edi Rama se po sulmon Bashkinë, për të fshehur paaftësinë e e tij në menaxhimin e punëve të këtij vendi dhe mbajtjen e premtimeve.

Xhindi: Bashkia, prioritet punësimi dhe trajnimi i të rinjve

Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës znj. Nevila Xhindi ka marrë sot pjesë në tryezën e rrumbullakët të organizuar nga Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare për Studime Sociale,