Tag "xhihadisteve"

Prokuroria italiane kërkon 15 vjet burgim për grupin e xhihadistëve shqiptarë

Prokuroria italiane ka kërkuar në total 15 vite burg për pesë shqiptarët e arrestuar dhe të akuzuar si pjesë e një organizate terroriste, që dërgonte luftëtarë në Siri. Kështu, Prokuroria

7 200 persona ndalohen në Turqi, do t’i bashkoheshin xhihadistëve

Ministri i Jashtem turk Mevlut Çavusoglu ka njoftuar se 7 200 persona jane ndaluar te hyjne ne Turqi, nen dyshimin se do te shfrytezonin territorin turk per te udhetuar drejt

BE miraton një plan veprimi për bllokimin e rritjes së xhihadistëve

Një plan veprimi për identifikimin e të rinjve evropianë që janë nisur të luftojnë në Siri dhe për t’i penguar të kryejnë vrasje u miratua sot në Milano, njoftoi sot

Sulmet ajrore kundër xhihadistëve myslimanë

Iraku i ka bere thirrje zyrtare Shteteve te Bashkuara te nisin sulmet ajrore kunder militanteve xhihadiste,te cilet kane okupuar qytetet kryesore irakiane. “Ne kemi nje kerkese nga qeveria irakiane per