Tag "xhepa"

Basha: Paratë që i mungojnë arkës së shtetit, në xhepat e qeveritarëve

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar sot nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social, për aktin normativ të buxhetit 2015. Sipas Bashës, opozita ka muaj që flet për

Basha: Qeveria nuk hap vende pune por mbush xhepat e qeveritarëve‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë e Elbasanit. Basha është njohur nga të rinjtë me shqetësimet e tyre për tarifat e larta, nivelin e

Tabaku: Qeveritarët shohin xhepat e tyre, shqiptarët paguajnë

Gjate seances se sotme parlamentare deputetja e PD-se Jorida Tabaku eshte shprehur se sot se shqiptarët po paguajnë sot më shumë se pse taksat janë rritur. Kjo qeveri që premtoi

Doshi mbërrin në Gjykatën e Lartë me duar në xhepa

Dy deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku kanë mbërritur në Gjykatën e Lartë, për t’u njohur me masën e sigurisë. I para që doli nga Drejtoria e Policisë së Tiranës

Buxheti 2015: Nuk ka investime publike

Projektbuxheti që qeveria miratoi ditën e djeshme në parlament me votat e maxhorancës, nuk parashikon investime publike, madje do të krijojë pasoja në xhepat e taksapaguese shqiptarë. Në një intervistë

Ndriçim Xhepa dhe Luli Bitri në sheshxhirim

Ndriçim Xhepa dhe Luli Bitri rikthehen në sheshxhirim për të realizuar filmin me metrazh të shkurtër të regjisorit të ri Kreshnik Saraçi. Regjisori dhe skenaristi Saraçi bën me dije se