Tag "xhelili"

Detajet/ Shukri Xhelili qau para policëve kur po transferohej në burg

Para pak ditëve, Gjykata e Krimeve të Rënda i komunikoi ish-kryebashkiakut të Peshkopisë masën e sigurisë arrest me burg lidhur me video-skandalin, ku i kërkonte favore seksuale një 20-vjeçareje për

Ja kush do të zëvendësojë Shukri Xhelilin në Dibër

Me një vendim të Këshillit Bashkiak të Dibrës është vendosur të zëvendësohet ish-kryebashkiaku i Dibrës tashmë të burgosur Shukri Xhelilin me Et’hem Fidën i cili është përfaqësues i PDIU-së. Xhelili

“A je gati për një lidhje sekrete”, Ja dëshmia e vajzës që la në burg Shukri Xhelilin

“A je e gatshme që të kemi një lidhje bashkë, që të mos e marrë vesh askush?”. Kjo ka qenë kërkesa direkte e ish-kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, ndaj 20-vjeçares

Skandali seksual, Gjykata lë në burg Shukri Xhelilin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg ish-kreun e Bashkisë Peshkopi, Shukri Xhelilin, i cili akuzohet për “shpërdorim detyre” dhe “Korrupsion pasiv” në formën e kërkimit të favoreve

Shehi kundër arrestimit të Shukriut: Lërëni again e provincës, shikoni Balilin dhe Frrokun

Deputeti i LZHK-së Dashamir Shehi shprehet se arrestimi i ish-kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili është i gabuar pasi nuk përbën një rrezik nga ana penale. Shehi thekson se janë persona

Gruaja e Shukri Xhelilit: Vajzën e njoh, ajo është viktimë

Tefta Xhelili, gruaja e ish kryebashkiakut të Dibrës Shukri Xhelili, ka pranuar se e njeh Anisa A. si dhe familjen e saj. Megjithëse, sipas gruas së ish-kryebashkiakut të arrestuar tashmë,

Familja e Shukri Xhelilit mbyllet në banesë nga turpi. Gruaja i kërkon divorcin

Pas publikimit të video-skandalit, në policinë e Dibrës është shoqëruar në prani edhe të avokatit edhe vetë ish-kryebashkiaku Shukri Xhelili. Ai mësohet se u ka thënë hetuesve se njihej me

Skandali seksual, Shukri Xhelili i shpëton prangave, do të hetohet i lirë

Policia e Peshkopisë ka nisur procedim penal në gjendje të lirë për Shukri Xhelilin, ish-kreun e Bashkisë së Dibrës. Xhelili u shoqërua sot në polici për të dhënë dëshminë e

Harmoni politike, Ilir Krosi pret në zyrë Xhelilin për t’i dorëzuar bashkinë

Një shembull qytetarie tregohet në ambientet e Bashkisë së Dibrës, pasi Ilir Krosi, kandidati i PD për këtë bashki, i cili humbi zgjedhjet lokale, ka pritur në zyrë fituesin e