Tag "xhelal"

Gjykata dënon me dy vjet burg Xhelal Mziun

Një ditë pasi PD-ja zyrtarizoi kandidaturës e Xhelal Mziut për Bashkinë e Kamzës, sot Gjykata e Tiranës e ka “goditur” këtë të fundit duke marrë vendimin për dënimin e tij

Xhelal Mziu, kryetari i ri i PD-së së Kamzës

Xhelal Mziu, kryetar i Bashkisë së Kamzës, me 255 vota nga 308 delegatë arrin që të fitojë edhe garën për zgjedhjet brenda në parti. Lajmi bëhet i ditur nga burimet

Gjykata e Apelit liron nga burgu Xhelal Mziun

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë për kreun e Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, duke e liruar atë nga burgu. Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë “arrest

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu del sot para gjykatës

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu do të dalë sot para gjykatës së Tiranës ku do të njihet me masën e sigurisë “arrest në burg”, që kërkohet nga prokuroria e Tiranës.

Vula e qendrës së votimit nr 27 Xhelal Mziut i gjendet në banesë

Për të arrestuarin Xhelal Mziu janë zbardhur nga prokuroria detajet të reja. Veç të dhënave për kontratën e tenderit, gjatë kontrollit në banesën e tij është gjetur dhe një vulë

Nën hetim edhe gruaja e Xhelal Mziut, shiste ar të vjedhur

Akuzohet edhe bashkëshortja e kreut të bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu. Në të njëjtën kohë me arrestimin e bashkëshortit të saj, të akuzuar për korrupsion në tender, bëhet me dije se

Arrestohet kryetari i Bashkisë Kamëz, akuzohet për shpërdorim detyre

Policia e Tiranës ka vënë në pranga mbrëmjen e sotme Kryetarin e Bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu. Sipas policisë Mziu akuzohet për shpërdorim detyre. Policia bën me dije se Kryetari