Tag "xhaka"

Taulant Xhaka: Edhe Graniti do ta këndojë himnin shqiptar

Mesfushori i kombëtares Taulant Xhaka shprehet i bindur se vëllai i tij që luan për Zvicrën Granit Xhaka do ta këndojë fimnin shqiptar para ndeshjes Shqiëpri-Zvicër. “Graniti ka gjak shqiptari

Xhaka kap prej flokësh kundërshtarin (Video)

Futbollisti i skuadrës kombëtare, Taulant Xhaka është bër sërish protagosint për keq me ekipin e Bazelit. Mesfushori shqiptar që shquhet si një futbollist gjaknxehtë mund të dënohet me katër ndeshje

Granit Xhaka në Premierligë?!

Granit Xhaka mund të transferohet në Premier Ligë. Kapiteni i Monchengladbachut, Granit Xhaka, karrierën e tij mund ta vazhdojë në Angli te Arsenali. Skuadra e Arsene Wenger, është e interesuar

Xhaka ‘këshillon’ tifozët serbë: Mos hajdeni në Shqipëri

Kjo ka qenë këshilla e Taulant Xhakës për tifozët serbë, që mund të kenë dëshirë të ndjekin ekipin e tyre kombëtar në vendin tonë. Mesfushori gjykon se publiku shqiptar nuk

Xhaka: Do t’ia dalim mbanë, do bëjmë historinë

Bazeli do të kërkojë të sigurojë një biletë historikë për në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve, ku do të përballen sot me Porton në transfertë. Takimi i parë i ekipit

Uron Cana e Xhaka: Gëzuar Pavarësinë Kosova jonë

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, kapeteni I kombëtares shqiptare, gjakovari Lorik Cana ka uruar Kosovën në ditën e Pavarësisë. “Ma gëzofsh lirinë moj Kosova ime!”, ka shkruar Cana,

Granit Xhaka duet me Noizyn (Video)

Mesfushori i Borussia Monchengladbachut, Granit Xhaka, pritet ta bëjë një duet me Noizyn. Kështu të paktën ka shkruar këngëtari nga Shqipëria, i cili në një video shihet duke kënduar me

“Blick” kritikon shqiponjën e Xhakës

Simboli i shqiponjës vazhdon të shqetësojë sërish mediat zvicerane, që dhe njëherë tjetër kanë kthyer në vëmendje simbolin e shqiptarëve, pasi Granit Xhaka e ka bërë sërish atë në një

Xhaka bën sërish shqiponjën, acarohen zvicerianët

Edhe pse futbollistëve shqiptarë, anëtarë të Përfaqësues së Zvicrës u është ndaluar të shfaqin shqiponjën gjatë ndeshjeve, mesfushori Granit Xhaka e ka gjetur një tjetër metodë për të mbështetur vendlindjen

Zvicra merr masa, pas “shqiponjës” së Xhakës dhe Kasamit

Gjestet me të cilat disa nga lojtarët me origjinë shqiptare të Kombëtares së Zvicrës kanë shprehur gëzimin pas shënimit të golave duket se ndeshkohen nga klubi. Pasi futbollistët Xhaka e

Emocionohet Xhaka: Gjaku im buron nga toka e gjyshit dhe babait (Foto)

Granit Xhaka ka ripërsëritur qëndrimin e tij se nuk i vjen turp të tregojë se nga e ka prejardhjen. Lojtari i Borussia Monchengladbachut, Granit Xhaka, shprehet krenar për prejardhjen e

Xhaka, nën hetim për “përshëndetjen nacionaliste”

Liga Zvicerane do të shqyrtojë gjestin e shqiptarit drejt familjarëve në tribunë. Një përshëndetje e Taulant Xhakës drejt familjarëve të tij në tribunë është kthyer në çështje dite në Zvicër,

Presidenti i Federatës Serbe: Xhaka mori urdhër nga pankina, Platini premtoi drejtësi

Dy ditë përpara mbledhjes së Komisionit të Disiplinës në UEFA, ku do të merren vendime në lidhje me dhunën e Beogradit në ndeshjen 14 tetorit mes Serbisë dhe Shqipërisë, në

Mitrovica do të nderojë Xhakën dhe Canën “Qytetarë nderi”

Për sakrificën e treguar në mbrojtjen e simboleve kombëtare, për atdhedashurinë e pashoqe në ruajtjen e vlerave identitare kombëtare dhe për guximin e pashembullt në dëshmimin e patriotizmit, kryetari i

Mediat zvicerane: Shaqiri e Xhaka mund të luajnë për Kosovën

Futbollistët nga Kosova Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, që luajnë me skuadrën kombëtare të Zvicrës, mund të luajnë për përfaqësuesen e Kosovës. Mediat zvicerane bëjnë të ditur se ekziston mundësia

Xhaka shënon eurogol për Baselin (Video)

Mesfushori shqiptar, Taulant Xhaka ka shënuar eurogol në barazimin që skuadra e tij Basel ka marrë në shtëpi ndaj Thuni-t. Anëtari i Kombëtares Shqiptare ka realizuar në minutën e 51-të

Mavraj e Xhaka në ekipin e Euro 2016 (Foto)

Mërgim Mavraj dhe Taulant Xhaka janë përfshirë në ekipin më të mirë pas ndeshjeve të para për eliminatoret e EURO 2016. Goal.com ka zgjedhur ekipin më të mirë pas ndeshjeve

Xhaka: Shqipëria ishte zgjedhja e parë

Taulant Xhaka ka veshur fanellën e kombëtares shqiptare të futbollit dhe të dielën pritet të debutojë kundër Portugalisë. Para këtij takimi Xhaka ka mohuar se Shqipëria ishte zgjedhja e dytë,

Granit Xhaka: Forca kuq e zi!

Granit Xhaka ka përgëzuar Taulantin pasi u bashkua me Kombëtaren shqiptare, duke i uruar atij fat. Mesfushori kosovar, Granit Xhaka, i ka uruar fat vëllait të tij, Taulantit pasi ky

De Biazi zbulon prurjet e reja, vijnë Shala e Xhaka

Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka publikuar listën e 24 lojtarëve për ndeshjen e parë kualifikuese në Grupin I të “Euro 2016”, ndaj Portugalisë. Kjo sfidë do të

Xhaka shënon supergol për Borussian (Video)

Granit Xhaka ka shënuar një supergol për Borussia Monchengladbach në sfidën kundër Sarajevës. Ai shënoi me një gjuajtje të furishme nga distanca. Graniti shënoi golin e dytë për skuadrën gjermane

Ja sa patriot është Granit Xhaka

Edhe pse është kritikuar mjaft shumë për ndjenjën e atdhedashurisë, Granit Xhaka po dëshmon se nuk e ka problem ta tregojë prejardhjen e tij. Futbollisti kosovar, Granit Xhaka, nuk e

FIFA: Taulant Xhaka do të luajë zyrtarisht për Shqipërinë

Përgjigja zyrtare e FIFA-s ishte e domosdoshme për aktivizimin e lojtarit, i cili më parë ka luajtur për ekipet e moshave të Zvicrës, deri në nivelin e U-21. Më pas,

Interi këmbëngul për shqiptarët Behrami-Xhaka

Valon Behrami dhe Granit Xhaka mbetet objektivat kryesorë të skuadrës së Interit për përforcimin e mesfushës. Dy lojtarët e përfaqësueses së Zvicrës janë ndjekur prej kohësh nga drejtuesit zikaltër, që

Risia për Maltën, Taulant Xhaka vishet kuqezi

Taulant Xhaka është risia e kombëtares shqiptare për miqësoren me Maltën, që do të zhvillohet më 5 mars në Niko Dovana. Mbrojtësi 22-vjecar, I cili është vëllai i Granit Xhakës,

Granit Xhaka, tatuazh për familjen

Futbollisti shqiptar Granit Xhaka ka bërë një tatuazh në dorë me një fjali në gjuhën shqipe, e cila i kushtohet familjes së tij. Në tatuazhin e Xhakës shkruhet “Gjëja e

Xhaka: Nuk largohem nga Monchengladbach

Granit Xhaka nuk e ka ndërmend të largohet nga Borussia Monchengladbach. Madje, mesfushori kosovar thotë se ndihet i lumtur në ekipin gjerman, tek i cili e pati një sezon me

Afërdita e interesuar për Granit XhakënAfërdita e interesuar për Granit Xhakën

Afërdita Dreshaj duket se nuk është e shqetësuar pas ndarjes me Shpat Kasapin. Pasi u argëtua me shoqërinë e saj, ajo ka filluar të jetë edhe më aktive në rrjetet