Tag "xhafa"

Dështimi i radhës Rama-Xhafa! Edvini bie sërish në gropën që i hapi konsensusit!

Nga Sali Berisha Te dashur miq, i verber nga urrejtja, elif matrak me zero njohuri per ligjin, i dizekujlibruar thellesisht dhe i poshteruar si asnjehere me pare nga disfata tmerresisht

Prishja Rama-Meta/ Xhafa lëshon “bombën”: S’kam pse ta fsheh që…

Koalicioni mes Edi Ramës dhe Ilir Metës është drejt prishjes zyrtarisht. Duket se efekti i parë i reformës në drejtësi është qetësimi i situatës në kampin e mazhorancës. Por pavarësisht

Berisha: Për Edvin Shullazin e Xhafën e tij të drogës, marrëveshja e djeshme është thjesht një copë letër

Ish-kryeministri i vendit përmes një statusi të publikuar në rrjetin social “Facebook” ka komentuar dështimin e dërgimit të amendamentit kushtetues të bazuar në marrëveshjen e djeshme në lidhje me reformën

LSI pa informacion për reformën në Drejtësi. Vasili i kërkon llogari Xhafës

Dy partitë e mëdha duket se kanë anashkaluar Lëvizjen Socialiste për Integrim në bisedimet që po zhvillojnë për reformën në Drejtësi. Për këtë arsye kreu i grupit parlamentar të LSI-së,

Nasip Naço: Berisha ka të drejtë, Xhafa më mënjanoi nga Reforma e Drejtësisë

Ish ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, pas 6 muajsh nga largimi i tij nga kjo ministri ka rrëfyer arsyet që e çuan drejt dorëheqjes. Ai deklaroi se nuk kishte bashkëpunim

Xhafaj: Reforma në drejtësi jetike, të premten mblidhet komisioni

Kryetari i Komisionit të Posaçëm Fatmir Xhafaj deklaroi se qytetarët e cilësojnë reformën në drejtësi jetike për të ardhmen e vendit. Xhafa ftoi opozitën për të bashkëpunuar në mënyrë që

Misioni Xhafa në kosh të plehrave!

Nga Sali Berisha Komisioni Venecias gropos perfundimisht endrren e Rames per tu bere kryeprokuror dhe kryehetues i Shqiperise! Te dashur miq, Komisioni i Venecias dergoi dje rekomandimet perfundimtare per reformen

(Foto-lajm) Debati brenda PS-së, Rama ulet afër Xhafës. Po bisedojnë për Blushin?!

Ndërsa debati brenda PS-së vlon për postin e kryetarit, kryeministri Rama ka zgjedhur të sfumojë këtë temë. Por gjithësesi sot gjatë seancës parlamentare Rama ka lënë karrigen e kryeministrit dhe

Xhafa: Mandati i Llallës ndërpritet, nëse miratohet ligji i ri

Nëse miratohen propozimet e shumicës parlamentare do të kelmi një Prokuror të ri të Përgjithshëm. E konfirmoi këtë kryetari i Komisionit Kuvendor të Ligjeve, Fatmir Xhafa gjatë një interviste në

Fino mërzitet me Haxhinaston, braktis komisionin

Në axhendën e Komisionit të Ligjeve ishte dje edhe ndryshimi në marrëveshjen për terminalin e trageteve të Portit të Durrësit, që është nën administrimin e ministrisë së Transportit dhe Infrastrukturës.