Tag "x factor"

Rita Ora braktis X Factor. Ja me kë debatoi

Këngëtarja kosovare, Rita Ora është larguar nga X Factor. Pas një viti si anëtare e jurisë së këtij spektakli, artistja shqiptare ka vendosur të largohet. Mësohet se Rita kishte prishur

Dy spektake gjigante në konkurencë për Rita Orën

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora, ka pohuar se X Factor dhe The Voice, janë duke luftuar që ta kenë atë në shfaqjen e tyre. Duke gjykuar në të

Konkurrentja e Rita Orës fiton “X Factor 2015”

Louisa Johnson ka fituar spektaklin “X-Factor 2015” të Britanisë së Madhe. Këngëtarja e re ka triumfuar në finale ndaj rivalëve Reggie ‘N’ Bollie. Johnson, që si 17-vjeçare hyn në histori

Rita Ora tërheq të gjithë vëmendjen në X-Factor (Foto)

Shikuesit gjithmonë inkurajohen që të përqendrohen në talentet në X-Factor, por këtë sezon Rita Ora ka vjedhur shkëlqimin e këtij show. Si asnjëherë më parë, X-Factor, Rita ishte në qendër

Rita Ora mahnit në X Factor (Foto)

Të dielën, në X Factor u dhanë rezultatet e para, por, nuk ishin rezultatet ato që morën gjithë vëmendjen e mediave. Veshjet e Rita Orës dhe Cheryl Fernandez-Versini kishin marrë

Rita në gjendje paniku në “X Factor”!!!

Rita Ora ka pasur një periudhë mjaft të rëndë gjatë shout “X Factor”, në momentin që duhej të largonte nga gara dhjetë kandidatë të saj. Këngëtarja shqiptare, nga 16 kandidatët

Rita Ora lë The Voice për X Factor, kontratë prej 1.5 milionë paund

Rita Orës i kanë ofruar plot 1.5 milionë paund për t’u bërë pjesë e spektaklit “X Factor UK”, por ylli i pop –it mohon që kjo të jetë arsyeja se

Cheryl Cole: Rikthehem në X Factor, Simon më lutej duke qarë

Ajo u largua nga X Factor rreth katër vjet më parë, dhe besohej se ishte e gatshme të pushtonte Amerikën dhe të niste një karrierë ndërkombëtare. Dhe tani Cheryl Cole

Nicole Scherzinger largohet nga X Factor Britani

Në një kohë që Simon Cowell ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në X Factor Britani, anëtarja tjetër e jurisë, këngëtarja Nicole Scherzinger, ka deklaruar se ajo nuk do të jetë

Cowell rikthehet në “X Factor” në Britani

Simon Cowell ka konfirmuar rikthimin e tij në spektaklin për talente të Britanisë, “X Factor”. Ai do të drejtojë panelin e jurisë për 11 seritë e garës që do të

Sam Bailey, gardiania e burgut fiton X Factor në Angli (Foto-Video)

Duke kënduar këngën fituese ‘Skyscraper’ nga Demi Lovato, Sam Bailey, me profesion gardiane burgu, ka bërë për të qarë anëtarët e jurisë Nicole dhe Sharon nga emocionet dhe mbledhja e

Nicole Scherzinger “ndez” X-Factor

E gjithë vëmendja ka qenë mbi të mbrëmjen e djeshme në spektaklin muzikor “X-Factor”. Bëhet fjalë për bukuroshen Nicole Scherzinger, e cila me një fustan të stilistes Sandra Mansour në

Rita Ora gjyqtare në “X Factor” në SHBA?

Simon Cowell duket se ka shprehur dëshirwn që Rita ora të jetë gjyqtare e përhershme në “X Factor” në Shtetet e Bashkuara. Rita kishte vend të përkohshëm në panelin e

Bleonën e largojnë nga “X Factor”

Këngëtares së mirënjohur Bleona Qereti duket sikur nuk po i shkon dhe aq mirë. Pak ditë më parë Bleona bëri publik lajmin se do të performojë në “X Factor Albania