Tag "whatsapp"

Së shpejti “WhatsApp” do t’ju shërbejë edhe me video call

Aplikacioni aq popullorë “WhatsApp” do të shtojë edhe një shërbim tjetër i cili do t’ju lehtësojë shumë bisedimet. Aplikacioni që ka gati 1 miliard përdorues aktivë mujor, ka vendosur të

Brazil, kryebashkiakja drejtonte qytetin me Whatsapp

Korrupsioni nuk është asgjë e re në Brazil, në çdo nivel të qeverisjes, por një kryebashkiake në shtetin e Maranahos ka vendosur një standard të ri për injorimin e detyrës.

Brazil, kryebashkiakja drejtonte qytetin me Whatsapp

Korrupsioni nuk është asgjë e re në Brazil, në çdo nivel të qeverisjes, por një kryebashkiake në shtetin e Maranahos ka vendosur një standard të ri për injorimin e detyrës.

WhatsApp arrin 800 mln përdorues aktivë

WhatsApp nuk ndalet, ai është kthyer në një aplikacion i cili ka një rëndësi të veçantë një dërgimin dhe marrjen e mesazheve. Tashmë duket se do të ofrojë një funksion

WhatsApp nis testimin e thirrjeve

WhatsApp ka nisur testimin e thirrjeve midis përdoruesve të tij. Ata e kishin lajmëruar lëshimin e këtij shërbimi dhe duket se brenda pak kohësh do të jetë i vlefshëm për

Aplikacioni WhatsApp vjen në version uebi

WhatsApp është një aplikacion për mesazhe në telefona inteligjentë, ku përdoruesit mund të dërgojnë mesazhe me njëri-tjetrin nëpërmjet aplikacionit, pavarësisht platformave që ata përdorin. Megjithatë, përdoruesit i kanë kërkuar WhatsApp-it

WhatsApp ofron kodimin e mesazheve për Android

WhatsApp po bashkëpunon me Open Whisper Systems për të integruar softuerin e njohur me burim të hapur, Textsecure, i cili vjen me një çelës kriptografik. Kjo e bën WhatsApp-in më

WhatsApp: Ju do të njoftoheni kur mesazhi juaj të lexohet

Njoftimi që mesazhi është lexuar do të mbërrijë në telefon. E keni përdorur WhatsApp orët e fundit? Atëherë duhet të keni vënë re që simboli “dopio tick” është në ngjyrë

BE heton marrëveshjen Facebook-WhatsApp

BE-ja është duke hetuar nëse shuma e madhe e parave që Facebook ka paguar për blerjen e WhatsApp është e mirë për publikun, dhe do të vendosë në fillim të

WhatsApp në kyçin tuaj të dorës

Kompania WhatsApp ka realizuar aplikacionin e tyre për mesazhe në platformën Android Wear. Duke filluar që sot, shërbimi për mesazhe, WhatsApp, është tani në dispozicion edhe në pajisjet Android Wear.

Shfaq sërish probleme me serverat WhatsApp

Sot në mëngjes tek serverat e saj WhatsApp ka shfaqur probleme, duke bërë që përdoruesit të mos kenë mundësi të dërgojnë mesazhe, video apo foto me përdoruesit e tjerë të

Irani ndalon përdorimin e WhatsApp-it për shkak të Mark Zuckerberg

Presidenti Iranit Hasan Rouhani përdor median sociale për të komunikuar me botën, por së fundi regjimi i tij ndaloi përdorimin e WhatsApp-it. Regjimi i Iranit ndaloi përdorimin e WhatsApp-it, një

WhatsApp ka arritur 500 milionë përdorues aktivë

WhatsApp njoftoi të martën se ka arritur 500 milionë përdorues aktivë vetëm për më pak se 5 vjet që është prezantuar ky shërbim. Në mes të muajit shkurt, kur Facebook

WhatsApp: Brenda 24 orëve janë dërguar 64 miliardë mesazhe

WhatsApp, i cili u ble nga Facebook në muajin shkurt, vazhdon të tregojë suksesin që ka në treg. Ky është cilësuar si shërbimi më popullor i mesazheve. Ky aplikacion ka

Përdoruesit e WhatsApp të rrezikuar

WhatsApp ruan bisedat tuaja në një kartë microSD. Nëse keni lejuar aksesimin e aplikacioneve të tjera në kartën microSD, atëherë bisedat e fundit mund të përgjohen.Ata që përdorin versionin Android

Asnjë ndryshim nga WhatsApp pas marrëveshjes me Facebook

Nuk do të shohim ndryshime nga WhatsApp pas marrëveshjes 19 miliardë dollarësh edhe pse është blerë nga Facebook-u. Jan Koum, shefi ekzekutiv i WhatsApp, ka shkruar në faqen zyrtare të

Përditësohet aplikacioni WhatsApp për iOS 7

WhatsApp është ridizajnuar së fundmi për t’u përshtatur më tepër me sistemin e përditësuar iOS 7. Shërbimi popullor i mesazheve WhatsApp disponon aktualisht plot 350 milionë përdorues. Ndër ndryshimet e

“Google”-i do të blejë “WhatsApp”-in

Kompania e madhe, “Google”, javët e fundit ka qenë në bisedime për të blerë përdoruesin popullor të mesazheve dhe çmimi i tanishëm thuhet se është afërsisht 1 miliard dollarë. Të

Arabia kundër tri kompanive ndërkombëtare

Rrjeti “Al-Jazeera” ka informuar se shërbime si “Skype”, “Viber” dhe “WhatsApp”mund të mbyllen përfundimisht në Arabinë Saudite. Secili prej këtyre shërbimeve përdor një protokoll kodimi, në mesazhet e të gjithë