Tag "washingtoni"

Tre hajdutë friksohen nga një 77 vjeçare (Video)

Një 77 vjeçare në Amerikë ka arritur të shpëtoi shtëpinë e saj nga tre hajdutë. Ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e Guelda Messina, 77-vjeçe, nga Washingtoni, e cila ishte në

Përgjimet në territorin amerikan

Washingtoni ka përgjuar edhe diplomacinë franceze. Dokumentet e bëra publike nga ish-konsulenti i Agjencisë Amerikane të Sigurisë Kombëtare, Eduard Snouden, nuk kanë kanë nxjerrë në pah vetëm shtrirjen e spiunazhit

Washington, ‘Besa – kodi i nderit’, “dokumentari më i mirë”

Dokumentari Besa – Premtimi ka fituar çmimin si dokumentari më i mirë në “Washington Jewish Film Festival 2013”. “Në një vend të vogël, të quajtur Shqipëri, njerëzit e thjeshtë bëjnë

Rusi – SHBA mbështesin kryengritësit në Siri

Rusia dhe Shtetet e Bashkuara thonë se do të inkurajojnë kryengritësit në Siri dhe qeverinë në Damask, që të bisedojnë për tranzicion politik, në mënyrë që t’i jepet fund gjakderdhjes

Peniani kërcënon sërish SHBA-në

Ushtria e Koresë së Veriut ka paralajmëruar Uashingtonin se është e gatshme për të nisur një “sulm të pamëshirshëm”, duke përfshirë edhe armët bërthamore. Kërcënimi i së enjtes është i