Tag "vv"

Kryeministri godet Vetëvendosjen: Lëvizjet e majta kanë përkrahur Milloshevicin

Ramush Haradinaj ka akuzuar Vetëvendosjen se ka dalë në krah të mbështetësve të Sllobodan Milloshevicit. Ai Ka thënë se të majtët kanë përkrahur regjimin e Milloshevicit në Kosovë. Por shtoi

VV-ja do ta udhëheqë dialogun me Serbinë

Glauk Konjufca ka konfirmuar se sipas marrëveshjes me bllokun LDK-AAK-Nisma që pritet të nënshkruhet sot (e mërkurë) dialogun me Serbinë në Bruksel do ta udhëheqë Lëvizja Vetëvendosje! “Dialogu me Serbinë

Haradinaj: S’kemi marrëveshje me VV-në

Kreu i AAK-së, Ramush Hardinaj pas takimit me partitë minoritare joserbe, ka thënë se nuk është arritur marrëveshja me Lëvizjen Vetëvendosje, sipas mediave kosovare. Më tej kreu i AAK-së argumentoi

Kurti: Do fitojmë zgjedhjet, VV po zgjerohet dhe forcohet

Fitorja e Vetevendosjes ne komunën më të madhe në Kosovë, në Prishtinë ka shtuar pretendimet e kesaj partie. Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se edhe përkundër rezultatit

Thaçi pas akuzave të VV: Krah ish-luftëtarëve të UÇK-së në gjyqet e padrejta

Akuzat e Vetëvendosjes se Hashim Thaçi po “i shet” një e nga një shokët e tij të luftës e ka detyruar kryeministrin e Kosovës të reagojë e të hedhë poshtë

Vetëvendosje kërkon përkrahjen e popullit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti së bashku me deputetin Rexhep Selimi dhe anëtarin e VV-së, Salih Salihu e kanë vizituar qendrën e VV-së në Zvicër, ku kanë takuar edhe

VV: KQZ-ja po shkel ligjin

Në një konferencë për shtyp anëtarët e Lëvizjes vetëvendosje , Visar Ymeri dhe Glauk Konjufca, thanë se lëvizja që ata përfaqësojnë do ta cojë në gjykatë vendimin e komisionit qëndror

AAK e VV akuza ndaj MPJ-së

Partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, kritikojnë Ministrinë e Punëve të Jashtme për mospërgjegjësi. Burim Ramadani thotë se skandalet e shumta në këtë ministri janë reflektim

VV: Marrëveshja është personale e Thaçit

Përmes një deklarate dërguar mediave, “VETËVENDOSJA” thekson se marrëveshja e arritur dje në Bruksel është marrëveshje personale e Thaçit dhe ajo nuk duhet të bëhet edhe marrëveshje e Kosovës me

Sulmohet fizikisht aktivistja e VV-së

Të mërkurën në mbrëmje në Prishtinë është sulmuar fizikisht kryetarja e Sekretariatit të Gruas në Lëvizjen “VETËVENDOSJE”, Nazlie Bala. Lëvizja “VETËVENDOSJE” njofton se sulmi ndodhi në hyrje të banesës së