Tag "vulos"

Nis aksioni kundër debitorëve të ujit, 50 ndërprerje në Elbasan

Ne Elbasan pervec aksionit te energjise ka nisur edhe ai per Ujin e Pijshem. Siç paralajmëroi edhe Kryeministri Rama, nisi të hënën aksioni kundër debitorëve ndaj ujësjellësit. Vetëm në qytetin

Ukrainë, Yanukovych vulos ligjin anti-protestë

Presidenti i Ukrainës, Viktor Yanukovych, ka nënshkruar ligjin që ndalon protestat. Lajmi është konfirmuar të premten në Web-faqen zyrtare të Yanukovychit. Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara kanë shprehur “shqetësim