Tag "vullnet"

“Rama nuk ka vullnet për drejtësi të pavarur”

Gjatë një takimi që zhvilloi gjatë paradites së sotme me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Sebastian Kurz, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se kryeministri Rama dhe qeveria që

Topalli: Rama nuk ka vullnet politik për dekriminalizimin

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli akuzoi kryeministrin Edi Rama se nuk ka vullnet politik për të kryer dekriminalizimin. Gjatë fjalimit të saj në Kuvend, Topalli renditi deklaratat e partnerëve ndërkombëtare

Naço: Vullnet maksimal në luftën kundër korrupsionit

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço ka takuar sot reporterë të Këshillit të Evropës, ndërsa në qendër të diskutimit ka qenë reforma në sistemin e drejtësisë. Gjatë fjalës së tij Naço

Një tjetër kandidat i pavarur, Elbasani kandidon për Shkodrën

Nje kandidat i pavarur kunder Bazhdarit dhe PD ne Shkoder. Me karriere politike ne qendren e djathte franceze, Vullnet Elbasani do te jete kandidati i ri per kete qytet ne

Kerry: Rusia të tregojë vullnet të mirë “brenda orësh”

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka thënë se Moska duhet të dëshmojë “brenda orëve” se është duke punuar në mbështetje të armëpushimit midis Kievit dhe separatistëve pro-rusë në lindje

Integrimi, Meta-Danielsson: Vullnet për bashkëpunim me opozitën

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti sot një një takim Drejtorin e Përgjithshëm për Zgjerimin të Komisionit Evropian z. Christian Danielsson, me të cilin biseduan mbi përgatitjen e progres-raportit të

Totozani: Veliaj me vullnet për të ndihmuar Romët

Pasditen e sotme Avokati i Popullit dhe tre ministra të qeverisë kanë vizituar komunitetin rom në zonën e Shishtufinës në qytetin e Tiranës. Ministri i Mirëqenie Sociale dhe Rinisë, Erion