Tag "vuan"

Studimi: Kur një mashkull lihet, ai vuan më shumë se sa një femër

Meshkujt e vuajnë më shumë fundin e një dashurie. Madje, sipas studimit, ata janë më të predispozuar që të konsumojnë alkool dhe drogë. Meshkujt, ashtu siç të gjithë e dimë,

21 orë gjumë në ditë, 36-vjeçarja vuan nga një çrregullim i rrallë

Një 36-vjeçare angleze vuan nga një çrregullim i rrallë që e detyron atë të flejë rreth 21 orë në ditë, ndërsa 3 orët që mbesin ajo rri zgjuar vetëm falë

“New York Post”: Putin vuan nga kanceri

Gazeta amerikane “New York Post”, ka zbuluar se sipas burimeve të saj se presidenti rus, Vladimir Putin vuan nga kanceri. Sipas informacioneve të gazetarit, Richard Johnson, Putin vuan nga kanceri

Westerwelle vuan nga leukemia akute

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Guido Westerwelle është sëmurë nga leukemia, njoftuan mediet gjermane. Udhëheqësi i zyrës së Fondacionit të Westerwelles, Alexander Vogel deklaroi për mediat gjermane në

7 këshilla për të humbur peshë pa vuajtur shumë

Mos neglizhoni mëngjesin Konsumimi i mëngjesit është i domosdoshëm për te filluar një regjim te ekuilibruar. Mëngjesi me i mire është një tas me tërshëre te zbutur me qumësht dhe

PD: Veliaj vuan nga sindromi i vitit zero, fyen mjekët

Partia Demokratike denoncon qëndrimet qesharake dhe fyese të Ministrit ndaj punës së okulistëve. Ministri Shpëtimtar Veliaj, doli fiasko në misionin e fundit të bamirësisë, duke bërë një akt, dhe një

Reali vuan por fiton me Rayo Vallecano

Të karikuar nga një fitore e çmendur 7-3 me Sevillan, Reali i Ancelottit ia del sërish dhe triumfon në derbin me Rayo Vallecano. 2-3 tregon tabela në fund të takimit

Racizmi në Kroaci, serbët dhe kinezët më të urryerit

Kroacia vuan nga një nivel i konsiderueshëm ksenofobie, i cila duhet të merret seriozisht dhe të luftohet prej autoriteteve, sipas një studimi të Qendrës së Studimeve mbi Paqen. Studimi, i

Sean Connery vuan nga Alzajmeri

Aktori veteran, Sean Connery, është diagnostikuar me sëmundjen Alzajmeri. 83-vjeçari, i cili ishte ylli i parë që luajti James Bondin, nuk e mban mend as vendin ku ndodhet, prandaj gruaja

Bayern vuan por në fund fiton me Nurenberg

Fitore e pastër, por e vuajtur. Kështu mund cilësohet suksesi i fundit i Bayern Munich ndaj Nurenberg, ku bavarezët kanë vuajtur deri në minutën e 70-të, kur Ribery ka shënuar

Sam Simon lë pasurinë për të varfërit dhe qentë

Bashkautori i njërit nga serialet më të famshme të animuara “The Simpsons”, Sam Simon, vuan nga nga kanceri dhe i kanë mbetur edhe disa muaj jetë. Para vdekjes, ai ka