Tag "vrite"

Irak, bombë gjatë xhirimeve, vriten dy gazetarë

Irak – Dy gazetarë të Irakut, që punonin për kanalin televiziv privat, Al-Sharqiya, janë vrarë sot në qytetin verior Mosul. Ky rrjet televiziv dhe zyrtarët e policisë thanë se reporteri