Tag "vrasjen"

Johnny Depp “heton” vrasjet e Tupac dhe Notorious B.I.G.

Johnny Depp do të luajë rolin e detektivit Russell Poole në filmin e tij të ri, që do të tregojë mbi vrasjet e Tupac Shakur dhe The Notorious B.I.G. Sipas

Klodi Lesi kishte planifikuar vrasjen e gruas: Përgatiti çantën me ushqime

Shqiptari që vrau me thikë gruan greke dhe u arratis me djalin e vogël e kishte planifikuar gjithçka që më parë. Së paku kështu shkruan sot media greke, duke iu

Berisha: Qeveria fsheh vrasesin e gjykatesit Skerdilajd Konomi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të vrasësit me pagesë Julian Sinanaj i cili deklaroi se gjyqtari Skerdilaj Konomi u vra nga një deputet. Sipas Berishës “rreth 5 muaj

Mjacaj pranon vrasjen: Doja të vidhja makinën por tentoi të më merrte armën

I dyshuari për vrasjen e çiftit çek, 27-vjeçarit Michael Svatos dhe 36-vjeçares Ana Kosinova, Sokol Mjacaj ka pranuar në polici vrasjen. Ai ka pranuar para hetuesve në komisariatin e Shkodrës,

I dënuar për vrasjen e Mirit të Xhikes. Lirohet me kusht Lavdërim Tufa

Gjykata e Tiranës ka liruar me kusht Lavdërim Tufën, i dënuar për vrasjen e Fatmir Ramës apo i njohur ndryshe si ‘Miri i Xhikes’. I arrestuar në vitin 2004 ai

Motra aprovon me gjakftohtësi vrasjen e vëllait (Video)

Regjistrimet shqetësuese të policisë, tregojnë një femër teksa aprovon vdekjen e vëllait të saj, të cilën vet e kishte kërkuar. Larisa Kazakova kishte kërkuar në internet për një vrasës me

Hollande dënon vrasjen e turistit francez

Presidenti i Francës, Francois Hollande, ka dënuar vrasjen e një turisti francez nga një grup islamik në Algjeri. Hollande e ka cilësuar këtë si “akt mizor dhe frikacak”. Grupi Jund

Ja Rabini çifut që kërkon vrasjen masive të fëmijëve musliman

Dov Lior, një udhëheqës fetar sionist dhe shefi rabin i vendbanimeve të paligjshme në Bregun Perëndimor, ka shkruar se si hebrenjve gjatë luftës iu është lejuar që të shkatërrojnë armikun.

Erdogan godet sërish: Izraeli, shteti më i përkryer për vrasjen e fëmijëve

Erdogani ka vazhduar kritikat e tij adresuar shtetit hebre, duke e akuzuar për gjenocid dhe masakra në Gaza, si dhe rikonfirmoi se nuk do të ketë asnjëherë përmirësim të marrëdhënieve

Tre izraelitët pranuan vrasjen e palestinezit në shenjë hakmarrjeje

Tre izraelitët e arrestuar për vrasjen e një të riu palestinez, kanë pranuar se e rrëmbyen dhe e dogjën të gjallë. Të dyshuarit thonë se Mohamed Abu Khdeir u vra

Iran: Raportohet për vrasjen e pilotit në Irak

Agjencia zyrtare e lajmeve në Iran, IRNA, thotë se një pilot iranian është vrarë derisa luftonte në Irak. Sipas agjencisë, piloti ShojaatAlamdari Mourjani, me gradë ushtarake kolonel, ishte vrarë derisa

Kreu i SHISH lë në zyrën e Llallës dosjen me informacione për vrasjen e Santos

Pa kaluar 48 orë nga vrasja e bankierit dhe biznesmenit të njohur Artan Santo në zonën e ish-Bllokut, kryeprokurori Adriatik Llalla dhe kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika,

Asnjë i dyshuar për vrasjen e kandidatit të PDK

Asnjë i dyshuar rreth vrasjes së kandidatit për deputet të PDK-së, Elvis Pista, nga Rahoveci i Kosovës, ngjarje që tronditi gjithë opinionin publik. I ndjeri u varros pasditen e së

Michael Jace arrestohet për vrasjen e bashkëshortes së tij

Aktori i njohur për rolin e tij në serialin “The Shield” është arrestuar pasi ka rrëfyer se ka qëlluar bashkëshorten e tij, April Jace 40 vjec. Sipas TMZ-se, ka qënë

Shqiptari pranoi vrasjen e 2 personave në Itali, mund të ketë vrarë edhe kushëririn

Dritan Demiraj, shqiptari i arrestuar për vrasjen e ish të dashurës se tij, Lidia Nusdorfi dhe 30-vjeçarit italian, Silvio Mannina, mund të ketë vrarë edhe kushëririn e tij. Mediat në

Durrës, policia arreston 5 personat e dyshuar për vrasjen tek ‘Ali Demi’

Policia arreston 5 autorët e dyshuar të vrasjes së Aurel Zenkës në lagjen “Ali Demi” në kryeqytet. Arrestimet u kryen mbrëmjen e të shtunës nga forcat e policisë së Durrësit

Arrestohet Radovan Radiç i dyshuar për vrasjen e Enver Zymberit

Tentativa e djeshme e EULEX për të arrestuar Radovan Radiç ka rezultuar e pasuksesshme. EULEX në orët e para të mëngjesit të djeshëm ka kryer një bastisje në shtëpinë e

Greqia me qëndrim zyrtar për vrasjen e shqiptarit në burg

Pas ngjarjes së ndodhur në burgun e Malandrinos në Greqi, ku një shqiptar i dyshuar për vrasje u torturua deri në vdekje, ka ardhur edhe reagimi i Ministrisë së Drejtësisë

U dënua për vdekjen e këngëtares Emmy, vetëdorëzohet biznesmeni Kelmendi

Vetëdorëzohet në polici biznesmeni kosovar Aziz Kelmendi, i dënuar për vrasjen nga pakujdesia të këngëtares Elsina Hidershaj, e njohur me emrin e artit Emmy. Sipas vendimit të Gjykatës së Apelit

Arrestohet Ilir Karcini, porositi vrasjen e biznesmenit të hidrokarbureve

Policia e Tiranës ka vënë në pranga personin që kishte porositur vrasjen e biznesmenit të hidrokarbureve. Porositësi i cili kishte paguar 120 mijë euro për vrasjen është Ilir Karcini biznesmen

Burg pa afat për Emiljano Yzeiraj, akuzohet për vrasjen e 32-vjeçarit

Burg pa afat është masa që Gjykata e Fierit ka dhënë ndaj 19-vjeçarit Emiljano Yzeiraj i cili akuzohet për vrasjen e 32-vjeçarit Jetmir Lazaj. 19- vjeçari e ka mohuar akuzën

Itali, arrestohen dy shqiptarë, dyshohen për vrasjen e kolegut të tyre

Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë, të dyshuar për vrasjen e muratorit 38-vjeçar, Shkëlqim Malaj, i cili u vra në mënyrë makabre më 8 dhjetor në komunën Vardellino, në Itali.

Tahiri takon kreun e policisë greke, kërkon sqarime për vrasjen e 2 vëllezërve

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri i ka kërkuar sqarime drejtorit të policisë greke lidhur me vrasjen e dy vëllezërve Çollaku, pak ditë më parë në kufirin shqiptaro-grek. Burime

Fushë-Krujë, identifikohen autorët e dyshuar për vrasjen e 40-vjeçarit

Policia e Krujës bën të ditur se ka identifikuar autorët e dyshuar të vrasjes se 40 vjeçarit Lulzim Sherra, që u ekzekutua me armë zjarri në qendër të qytetit të

Ende asnjë i dyshuar për vrasjen e 50-vjeçarit në Vlorë

Ende asnjë autor i dyshuar për vrasjen e 50-vjeçarit një ditë më parë në Vlorë. Mësohet se policia ka sekuestruar telefonin e viktimës, kamerat e sigurisë që ndodheshin në afërsi

Mbyllen hetimet për vrasjen e komisarit Musa Skura

Prokuroria mbyll dosjen e hetimit për vrasjen e komisarit Musa Skura në 13 janar 2013 në Mat. Dosja është dërguar në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku organi i akuzës

Ekzekutimi i 45-vjeçarit, 10 vite për Nazimen

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 10 vite burg Nazime Vishën, e cila akuzohet për vrasjen e 45-vjeçarit Fiqiri Muça, më 13 gusht të 2012-ës. Gjatë seancës së sotme avokatja