Tag "vras"

Tmerr në Divjakë, një 17-vjeçar qëllohet me thikë nga shoku i tij

Një 17-vjeçar nga Divjaka ka përfunduar në spital pasi është qëlluar me thikë nga një bashkëmoshatar. Mësohet se policia ka arritur të vërë në pranga shtetasin E.P, i cili për

Intervista/ Rama: Shpresoj që një ditë të mos e vras veten

Intervistë me Edi Ramën, Kryeministrin e Shqipërisë bërë nga Bruno Ziauddin dhe Mikael Krogerus Për fat të mirë futbollistët shqiptarë nuk kanë të njëjtin shtat si kryeministri i tyre. Përndryshe

Tenton të vrasë gruan e fëmijët me çekiç e thikë, arrestohet shqiptari

Policia italiane ka parandaluar një ngjarje e rëndë e cila kishte në qendër një shtetas shqiptar i cili ka kërcënuar me vdekje bashkëshorten dhe dy fëmijët e mitur. Ngjarja ka

Vret veten me ilaçe adoleshentja nga Çerma e Lushnjes

Një 16-vjeçare është vetëhelmuar duke pirë ilaçe. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Çermë Shkumbin të Lushnjës. Adoleshentja me inicialet A.D është transportuar menjëherë në spitalin e Tiranës, por për fat

Flet nëna e Lamajt: Unë nuk vras dot njeri, do t’i drejtohem gjykatës së Hagës

Në ceremoninë e përkujtimit të efektivëve të rënë në përballje me krimin, dy vite pas vrasjes së komisarit Dritan Lamaj dhe një muaj pas shpalljes së pafajshëm të të dyshuarit

“Më tha i vrava të gjithë, më trajtonin keq”

Samit Toska është personi i fundit që ka folur me autorin e masakrës në Fier, përpara se ai të vetëvritej. Samit Toska tha se Bajram Vrapi i kishte kërkuar një

Shkon të vjedhë, gjen vdekjen 35 vjeçari

Vritet me armë zjarri shtetasi Astrit Marku 35 vjeç. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Arbanë të Tiranës. Policia bën të ditur se Astrit Marku sëbashku me Andi Allmanin kanë shkuar