Tag "vrare"

Fier/ Vrau veten dhe të dashurën, policia dyshon se çifti u ekzekutua

Dyshohet se ka qenë pikërisht shtatzënia ajo që ka futur në konflikt dy të rinjtë, çka përfundoi tragjikisht për jetën e të dyve. Hetimorët kanë ngritur dyshime se 29­-vjeçarja mund

Itali, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë aksidentalisht gjatë ndjekjes policore

Mediat italiane kanë zbardhur identitetin e shtetasit shqiptar të vrarë ditën e djeshme teksa ndiqej nga policia. Bëhet fjalë për shtetasin Besnik Tafaj, 27 vjeç, i cili është vënë në

Krimi për pasion. Ja kush ishte 65 vjeçari dhe e dashura e tij 36 vjet më e re (Foto)

Një krim i rëndë pasioni tronditi mesditën e sotme mbarë opinionin publik, kur një 65-vjeçar nga fshati Lifaj në njësinë administrative Krutje në Lushnje i dha fund jetës. Një letër

Francë, myslimanë e hebrenj në ceremoninë mortore të priftit të vrarë

Me mijëra njerëz ishin mbledhur në Katedralen e Rouenit në Normandi, aty ku u zhvillua funerali i priftit francez, At Jacques Hamel, i vrarë në kishën e tij nga dy

Zjarri në burg, babai i viktimës: Djali im është vrarë qëllimisht

Familjarët e 25-vjeçarit Flamur Sula, i cili humbi jetën dy ditë, më parë si pasojë e zjarrit që përfshiu burgun e Shënkollit, hedhin dyshime për vrasjen e qëllimshme të djalit

Seri të shtënash Austin të Teksasit, një e vdekur dhe tre të plagosur

Mediat amerikane po raportojnë se një person i armatosur ka hapur zjarr në qendër të qytetit të Austinit në Teksas të SHBA-ve. Policia e Austinit konfirmon se nga të shtënat,

Tentoi të vriste Presidentin Reagan, lirohet pas 35 vitesh nga spitali

John Hinckley Jr, njeriu që u përpoq të vriste ish-Presidentin amerikan, Ronald Reagan, do të lirohet muajin e ardhshëm nga spitali psikiatrik pas 35 viteve të kaluara nën vëzhgimin e

Sulmi në Mynih, tre shqiptarë të vrarë mes viktimave

Ka shkuar në tre numri i shqiptarëve të vrarë ditën e djeshme në Mynih. Mediat në Kosovë raportojnë se fillimisht janë identifikuar mes viktimave Sabina Sula dhe Armela Segashi. Që

Kurbin, vranë fqinjin për gështenja motër e vëlla përfundojnë në gjykatë

Prokuroria e Kurbinit ka dërguar në gjykatë dosjen në ngarkim të vëllait dhe motrës ku i pari qëlloi fqinjin për gështenjat. Sipas prokurorisë, Indrit Ndoci akuzohet për “vrasje me dashje”,

Detajet/ Ja kush është shqiptari që u ekzekutua në Itali (Foto)

Policia italiane vijonë hetimet për zbardhjen e plotë të ekzekutimit mafioz të Artion Shaskaj, 33-vjeçari shqiptar, pronar i një picerie në komunën e Velletrit, në Romë. Mediat italiane shkruajnë se

Kufoma e gruas së mbytur fsheh të vërtetën tragjike..

Dallgët nxorën trupin e një gruaje në bregun e Durrësit, ndërkohë që ka nisur hetimi, duke mos përjashtuar as pistën e vrasjes së saj. Trupi i gruas, rreth 40 vjeçe,

Krimi në familje/ Ja mesazhet e dashurisë të gruas që u vra nga burri (Foto)

Yllka Xhiko, vajza e vrarë sot nga bashkëshorti i saj, Mikel Xhiko nuk harronte t’ia shprehte dashurinë atij. Xhiko mbante një profil në “Facebook” me emrin Laura Xhiko. Ajo postonte

Ja kush është 55 vjeçari i vrarë me thikë në zemer

Një 55-vjeçar mbeti viktimë e një sherri me thika sot në Tiranë. Sipas të dhënave, ai quhet Luan Koprencka. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:20, në rrugën “Llambi Bonata”, ku viktima

Arrestohet pronari i shqiptarit që u gjet me kokë të prerë

Policia greke ka arrestuar pronarin e të riut shqiptar, Bledar Terpollari, që u gjet në një kasolle i vrarë dhe me kokë të prerë. Policia e ka arrestuar shtetasin grek

Vrasja e biznesmenit në Durrës, gruaja: Ja ç’më tha në telefon para se të vritej

Shpëtim Shala u ekzekutua me 15 plumba brenda makinës së tij në Durrës, për arsye ende të panjohura, ndërsa bashkëshortja e tij deklaron se ndaj familjes së tij po hidhet

Ja kush ishte shqiptari i masakruar në Greqi që u gjet pa kokë në një stallë

Policia greke ka identifikuar 25-vjeçarin shqiptar që u gjet i vrarë në një stallë dhe me kokë të prerë. A është Bledar Terpollari. Ngjarja horror është regjistruar në fshatin Gliki

Tmerr në Greqi/ Gjendet i vrarë 25 vjeçari shqiptar dhe me kokë të prerë

Një ngjarje e rëndë ka shokuar opinionin grek dhe atë shqiptar. Policia greke ka gjetur sot në orët e para të mengjesit një shqiptar, rreth të 25-ave i vrarë në

Vrasja në Durrës, ja fotografia e biznesmenit që u ekzekutua

Ky është biznesmeni nga qyteti i Durrësit që u gjet sot i ekzekutuar në makinë e tij në një rrugicë në zonën pranë sektorit “Iliria”. Bëhet fjalë për Shpëtim Shalën,

Elton Çiça dyshohet se është vrarë nga një ish-polic

Policia e Tiranës vijon me hetimet në lidhje me vrasjen mafioze të një nate për përpara ku Elton Çiça u vra me dy plumba në mes të një lokali në

Lul Berisha flet për Shullazin: Nuk kam lidhje, ai u pagua 200 mijë euro për të më vrarë

Pas raportit se banda e Lulzim Berishës dhe Emiljano Shullazit janë bashkuar dhe kanë rritur aktivitetin e tyre kriminal, vjen edhe reagimi i parë. Në një intervistë për “Shqiptarja.com” Lulzim

Zbulohet letra e gruas që u gjet e vrarë në tualetin e mobilerisë: Jam e zhgënjyer!

Zbulohet një letër ku tregohet vuajtja dhe zhgënjimi i gruas që u gjet e vdekur në tualetin e mobilerisë. “Kam kaluar momente që nuk mendoja se do t’i kaloja. Kam

Viktima në Elbasan i rrëfeu miqve para një jave: Më ndjekin

Policia e Elbasanit ende nuk ka dalë në një version zyrtar në lidhje me vrasjen e me 5 plumba në kokë të biznesmenit Saimir Beqiri. Pavarësisht hetimeve, nuk është bërë

Vrasja në Tiranë, 50-vjeçari kishte lidhje me një 25-vjeçare, e cila është shtatzënë

Sherri për divorcin dhe dhuna që 50-vjeçari Artur Kurti, kishte ushtruar ndaj gruas së tij, duket se ishte shkaku i vrasjes së mbrëmshme në ish-Bllok. Viktima Artur Kurti nuk e

Kush e vërtetoi vrasjen e 500 mijë shqiptarëve nga serbët, si u gjet libri i austriakut?

Sipas Leo Freundlih, hebreu austriak qe botoi librin Golgota Shqiptare, liber qe protestonte kundër zhdukjes masive të shqiptarëve nga serbët në vitet 1912-1913, e njejta ushtri vrau mbi gjysem milion

Flet motra e vajzës së vrarë në Amsterdam: U trafikua nga burri dhe u shit për 1 milion lekë

Zhuljeta Hida deklaron se motra e saj, Zyrah Hida, u trafikua në Itali, nga bashkëshorti i saj Petrit Bani. Kjo pasi me të, shqiptarja e vrarë prej vitesh në Amsterdam,

Ja kush është femra e vrarë në 1997 në Amsterdam

Identifikohet femra e vrarë në vitin 1997 në Amsterdam. Kanë qenë familjarët që pas lajmit të një dite më parë, duke parë fotot kanë bërë identifikimin. Ajo quhet Zyra Hida

Mediat hollandeze: Kush e njeh këtë vajzë shqiptare që u vra në Hollandë

Një vajzë shqiptare e vrarë në Holandë në korrikun e vitit 1997, nuk është identifikuar ende. Ajo është varrosur pa emër, mes 300 personave të tjerë të paidentifikuar, në Amsterdam.

Zbardhet dëshmija e motrës së ish policit të vrarë: S’kishte konflikte

Policia e Tiranës vijon me hetimet për zbardhjen e vrasjes së Ajet Zeqajt, ish -efektivit të rendit që u ekzekutua mbrëmjen e 16 marsit në ish -Bllok. Hetuesit po ndjekin

Gjirokastër, sherr mes të rinjve, një i vrarë dhe një i plagosur

Dy djemtë e një oficeri policie në Gjirokastër kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të dy të rinjve të tjerë, ku si pasojë njëri ka humbur jetën e një

Detajet/ Ish polici dyshohet se u vra nga borxhet dhe pazaret e drogës

Ish-efektivi të policisë rrugore, Ajet Zeqaj është ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në rrugën “Nikolla Tupe”, në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Burime zyrtare pranë uniformave sqaruan se