Tag "vra"

Klodi Lesi rrihet nga policia, shkon në Prokurori me xhup në kokë

Pas arrestimit ditën e djeshme, Klodi Lesi sot është transferuar në Prokurori ku është marrë në pyetje dhe më pas në Gjykatë për të dhënë shpjegime për vrasjen tragjike të

Gazmend Çollaku u mor peng dhe u vra nga miqtë e Saimir Tahirit

Gazmend Çollaku që u mor peng një natë më parë dhe u gjet i vdekur sot në mengjes, është ekzekutuar nga miqtë e Saimir Tahirit. Kjo ka qënë akuza e

Rrëfimi tronditës i Julian Sinanaj: Gjyqtari Konomi u vra nga deputetët

Vrasësi me pagesë Julian Sinanaj ka bërë një rrëfim tronditës për ekzekutimi makabër me eksploziv të gjyqtarit Skediland Konomi në Vlorë. Sinanaj ka thënë se gjyqtari Konomi u vra nga

Rrefimi: Ja si u vra efektivi i RENEA-s në Lazarat

Një prej efektivëve të repartit special RENEA ka rrëfyer momentet e vrasjes së kolegut të tij, Ibrahim Basha, në Lazarat dhe plagosjen e dy të tjerëve. Duke kërkuar që t’i

Brazil: Kandidati presidencial u vra nga rrëzimi i aeroplanit

Kandidati presidencial brazilian, Eduardo Campos, është vrarë nga rrëzimi i aeroplanit. I ndjeri Campos, me pikëpamje politike socialiste, që ishte i treti në hulumtimet e opinionit, e humbi jetën kur

Si u vra Marilyn Monroe?

Vdekja e Merilin Monrosë më 4 gusht 1962 nuk ishte një vetëvrasje por një vrasje e orkestruar nga Bob Kenedi për të lënë në heshtje sekretet e pista të familjes

Greqi, pranga shqiptarit, vrau një rumun

Një shqiptar 33-vjeçar është arrestuar në Greqi, i akuzuar për vrasjen e një shtetasi rumun. Krimi ndodhi pas një grindjeje për motive personale mes shqiptarit dhe rumunit, 54 vjeç, në

Çmim për DJ-in që çoi drejt vetëvrasjes infermieren

Michael Christian është njëri prej përgjegjësve moralë të fundit tragjik të infermieres, e cila vrau veten pas lojës telefonike që ai i bëri së bashku me kolegen e tij. Tani,