Tag "votoni"

Lu u bën thirrje shqiptarëve: Votoni, bëhuni pjesë e së ardhmes së kombit tuaj

Ambasadori i SHBA në Shqipëri Donald Lu u ka bërë thirrje sot shqiptarëve që të votojnë. Lu ka rrëfyer edhe ndjesinë e të votuarit për herë të parë duke e

Rama prezanton Goron për Himarën: Mos votoni PD-në

Pas vizitës së tij ën Sarandë, kryeministri Edi Rama ka ndaluar edhe në Himarë ku ka prezantuar kandidatin e mazhorancës Gjergji Goro. Gjatë prezantimit Rama ka vlerësuar figurën e Goros

Berisha, anëtarëve të PD: Përdoreni votën pa u ndikuar

Lideri në detyrë i Partisë Demokratike Sali Berisha i ka dërguar një mesazh të gjithë anëtarëve të PD-së, pak ditë nga zgjedhja e kreut të ri. Duke falenderuar anëtarët e

PS, qytetarëve: Votoni, vendosni fatin tuaj

Në një konferencë për mediat, zëdhënësi i PS-së Florian Seriani u bëri thirrje qytetarëve që të votojnë për të vendosur fatin e tyre. “Edhe 3 orë për të kryer detyrën

Berisha, pukianëve: Ju pres në Tiranë të festojmë fitoren

Nga Puka, në mitingun përmbyllës të fushatës elektorale, Kryeministri i vendit Sali Berisha i ftoi pukianët të votojnë për rritjen e rrogave, pensioneve dhe ndihmës ekonomike, ndërsa nuk nguroi të

Rama minoritarëve: Mos votoni Spiro Kserën!

‘Këndi i Fjalës’ i Partisë Socialiste është ndalur sot në Derviçan të Gjirokastrës, ku kryesocialisti Rama ka dëgjuar nga afër shqetësimet e këtyre banorëve. Problemi i ujit ishte një çështje

Berisha: Votoni PD-në për punësimin, mirëqënien dhe integrimin në BEBerisha: Vote for DP, employment, welfare and integration into EU

Kryeministri Berisha inauguroi sot ujësjellësin e ri Spitallë – Porto Romano. Gjatë fjalës së mbajtur para banorëve Kryeministri bëri thirrje që me 23 qershor të votojnë për numrin 44, Partinë

Rama: Votoni për një qeveri në krahRama: Vote for a government by your side

Kryesocialisti Rama gjatë fjalës së tij në Ersekë, ku prezantoi kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste, u shpreh se 23 qershori është dita kur shqiptarët do të vendosin me votë

Topalli, emigrantëve: Votoni për Shqipërinë evropianeTopalli, to immigrants: Vote for the European Albania

Nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli zhvilloi një takim me shqiptarë që jetojnë në Romë. Nën thirrjet e simpatizantëve të Partisë Demokratike u prezantua edhe video-konferenca që Kryeministri dhe kryetari

Arvizu, studentëve: “Jo” votimit familjarArvizu, to students: “No” to family voting

Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me studentë të ekselencës në Qytetin Studenti. Arvizu u bëri thirrje të rinjve që më 23 qershor të bëjnë

Rama në Koplik: Votoni për një mënyrë tjetër jete

Kryesocialisti Edi Rama është ndalur sot në Koplik ku ka prezantuar kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 23 qershorit. Teksa ftoi qytetarët t’i besojnë programit të Partisë Socialiste, Rama premtoi

Shkodër,Topalli: Mbështesni PD, ua kemi shpërblyer besimin

Kryeparlamentarja Jozefina Topalli, në vijim të takimeve elektorale në qarkun e Shkodrës, zhvilloi një takim me banorët e Bajzës. Ajo bën të ditur në rrjetin social “Facebook”: “Ata gjithmonë mbështesin

Malaj, socialistëve: Mos votoni kamikazët e Ramës

Ish-deputeti i PS-së Arben Malaj i bën thirrje të gjithë elektoratit të majtë që ta shpërndajë votën brenda koalicionit opozitar. Sipas tij, kjo do të garantonte rotacionin politik nga një