Tag "votohet"

Selami: Reforma do votohet sipas variantit të Nuland

Deputeti i PD, Eduad Selami, duke folur jashtë sallës së Kuvendit ka deklaruar se reforma në drejtësi do të miratohet. “Askush nuk mund të ndalë reformën në drejtësi. Ajo ka

Rama: Reforma o do votohet o do votohet!

Kryeministri i vendit Edi Rama përmes një statusi të publikuar në rrjetin social “Facebook” është shprehur tepër i sigurt se Reforma në Drejtësi do të votohet. Sipas Ramës, reforma nuk

Sot vendosen fatet e Kosovës në FIFA

Pak ditë pas pranimit të Kombëtares Kosovare në UEFA, tashmë ajo pret një tjetër hap të madh i cili është pranimin në FIFA. Sot pritet vendimi në Kongresin e 66-të

Majko: Votimi i Reformës në Drejtësi shmang zgjedhjet e parakoshme

Deputeti socialist, Pandeli Majko ka folur për Reformës në Drejtësi në Kongresin e partisë Socialiste, ku ka thënë se, nëse pamundësohet miratimi i Reformës në Drejtësi , vendi duhet të

Gjykata Speciale nuk do të votohet as në seancën e së enjtes

Të enjten pritet të mbahet seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës, por as në këtë seancë nuk pritet të diskutohet për themelimin e Gjykatës Speciale. Sipas burimeve të Gazetës

Shpëtim Idrizi zgjidhet nënkryetari i ri i Parlamentit

Ashtu siç ishte parashikuar, Shpëtim Idrizi zgjidhet nënkryetari i tretë i Kuvendit të Shqipërisë. Kreu i PDIU-së, ka marrë 73 vota pro dhe 1 abstenim në votimin gjatë seancës së

Në Britani u votua për Lionel Messin (Foto)

Lionel Messi është kandidat në zgjedhjet e Britanisë së Madhe. Një votues në Britaninë e Madhe ka bërë një gjest qesharak sot kur u mbajtën zgjedhjet në këtë vend. Ai

Izrael, sot votohet për Parlamentin e ri

Më shumë se 10 mijë vendevotime u hapën në orën shtatë të mëngjesit të sotëm në të gjithë Izraelin, ku do të votojnë rreth 6 milionë persona me të drejtë

Dekriminalizimi, pritet të votohet sot në Kuvend

Në seancës e sotme plenare pritet që Kuvendi të miratojë Komisionin për Dekriminalizimin. Kryeparlamentari Ilir Meta deklaroi një ditë më parë se nga Kuvendi dhe administrata gjithçka ka qenë korrekte

Në Lituani sot votohet për president

Në Lituani sot mbahen zgjedhjet presidenciale. Presidentja aktuale Dalia Grybauskaite, pritet që të fitoj një mandat të dytë, në kohën kur ka shqetësime rreth sigurisë, si rezultat i konfliktit mes

Indi, sot votohet në 12 shtete

Sot është dita në të cilën njënumër i madh qytetarësh, do të hedhin votën e tyre në Indi. Votimi i sotëm do të ndodhë në 120 vende, në gjithsej 12

Kosovë, ligji për zgjedhjet votohet të enjten në Kuvend

Ligji për Zgjedhjet e Përgjithshme në Kosovë do të votohet të enjten kur Kuvendi të mbajë seancën e radhës. Dokumenti në fjalë ditë më parë është kthyer nga Qeveria në

Seanca,pritet votimi i p/ligjit antimafia. Taksitë dhe të shkarkuarit protestë

Kuvendi i Shqipërisë do të zhvillojë sot seancën e radhës. Kryeçështje e rendit të ditës së sotme është diskutimi dhe miratimi i ligjit antimafia i propozuar nga Ministria e Drejtësisë,

Topalli: Në qershor, votat për integriminTopalli: In June, votes for integration

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, njëherazi nënkryetare e Partisë Demokratike, ka shprehur bindjen se e djathta do të fitojë bindshëm në 23 qershor, pasi modeli që ajo ofron është zhvillimi