Tag "votime"

Nis votimi, Selami shkruan: Sot dita për ta kthyer PD-në tek demokratët

“Këto janë orët e ndryshimit të madh që kemi kohë që e presim, ky është shansi historik për t’ia rikthyer edhe një herë PD-ne demokratëve”, kështu shprehet kandidati për kreun

KQZ publikon bashkitë ku ka përfunduar tërësisht procesi i numërimit

Procesi i numrit të votave po afrohet drejt fundit, ndërkohë që një pjesë e madhe e bashkive të vendit e kanë mbyllur tashmë procesin e numërimit. Janë 23 bashki që

KQZ shtyn edhe 1 orë afatin e votimeve

Me 6 vota pro dhe 1 kundër, KQZ ka vendosur të shtyjë deri në orën 20 të mbrëmjes afatin e zgjedhjeve, pas propozimit të Denar Bibës, zëvendëskryetar i KQZ-së. Në

KQZ publikon shifrat: Ja sa shqiptarë kanë votuar deri në orën 16:00

Komisioni qendror i zgjedhjeve ka publikuar shifrat e reja, të pjesëmarrje së qytetarëve shqiptarë në votime. Nga raportimet e bërë në KQZ, rezulton se deri në orën 16: 00 pjesëmarrjen

Zbulohet/ Ja kush do ta hedhë i pari votën nesër

Nesër shqiptarët do të votojnë për qeverinë dhe kuvendin e ri. Që nga ora 07:00 e mëngjesit e deri në orën 19:00 të mbrëmjes, shqiptarët do të dalin për të

Arrestohet për korrupsion kryetarja e KQZ-së

Prokurorët rumunë thonë se kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të vendit, Ana Maria Patru, u arrestua pasi mori ryshfete të majme për të dhënë kontrata për kompanitë e teknologjisë

Amerika presion qeverisë: Mos lejoni blerjen e votave në zgjedhje. Merrni masat

Rekomandimet e bëra nga OSBE për Shqipërinë në lidhje me zgjedhjet parlamentare të vitit 2013 dhe ato vendore të vitit 2015, duhet të zbatohen para zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Kështu

Shehu: Rama nis shëtitoren në prag të zgjedhjeve, për të mashtruar e vjedhur dibranët

Kandidati për kryebashkiak të Dibrës, Sherefedin Shehu ka vijuar takimet derë me derë ne fshatrat e Dibrës. Z. Shehu u takua me banorë të fshatrave Pekë dhe Pjeqë. Sherefedin Shehu

Referendumi i PS-së, dalin rezultatet e para

Mbi 81 mijë socialistë shprehën sot qëndrimin e tyre me votë, lidhur me pyetjen e referendumit: “Kur Partia Socialiste është në qeveri dhe kryetari i saj është zgjedhur Kryeministër, a

Mbyllen votimet për referendumin e PS-së

Mbyllen votimet për referendumin e Partisë Socialiste mbi legjitimitetin e kryetarit Edi Rama. Para pak çastesh u mbyllën qendrat e votimit të ngritura nga e majta në të gjithë vendin.

Rama tjetër shfaqje në Surrel, voton për delegatët e Tiranës dhe Durrësit

Sot Partia Socialiste zhvillon zgjedhjet për delegatët e rajonit Tiranë-Durrës. Pritet të zgjidhen 168 delegatë për Tiranën dhe 52 për Durrësin. Qendrat e votimit do të qëndrojnë të hapura deri

A më duket mua a po i ikën duarsh zogu i zgjedhjeve PD -së? Armir SHKURTI

As protesta, as mosbindje civile? Pas një dhjetori intensiv, me tre protesta të opozitës, ka rreth një muaj që ka rënë qetësia në Shqipëri. Vendi po kalon ditë të vështira,

Tahiri mat suksesin e zgjedhjeve me…burg!

Në daljen e tij pas kaq kohësh para publikut Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri bëri një bilanc të punës së dikasterit që drejton për këto zgjedhje. Pasi bën krahasimin e

Letër e një djali demokrat pas humbjes së Tiranës. Leonard MRISHAJ

Mirmbrema te gjithve. e dini shume mire per cfar do flas, ndaj do dal drejt e ne teme. Eshte e kote te mbajme shpresa më.. K isha vendos te mos

Drejt humbjes Hasani i Blushit. 6 kuti larg fitorja e PD ndaj LSI

Kukësi ka shumë tendenca të ngjyroset me blu, kur kanë mbetur 6 kutitë e fundit Bashkim Shehu i koalicionit të djathtë kryeson me 55.08% kundrejt Hasan Halilaj të ASHE me

Këshilltarja demokrate: Ja si më lanë pa votuar

Unë quhem Alfrida Dedgjonaj. Natyrisht që këtë e kam edhe të dokumentuar sipas ligjit. Kjo është karta e identitetit e marrë në vitin 2010 Në vitin 2011 jam martuar .

Tkurret vota, pjesëmarrje më e ulët në zgjedhje që prej 2007-s

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëri të ditur se në zgjedhjet vendore të 2015-s morën pjesë 47 për qind e votuesve ose rreth 200 mijë votues më pak se në zgjedhjet

Mos nxirrni problemet e votimeve! Meta “thirrje” mediave

Sapo doli nga qendra e votimit kryetari i LSI shpërndau mesazhet e “qetësisë dhe dashurisë” por nguli një goxha mesazh për mediat: të mos pasqyrojnë parregullsitë dhe incidentet Që mbrëmë

Zgjedhjet Vendore, mbi 7000 emigrantë kanë hyrë ne Shqiperi per të votuar

Nga Kakavija në 24 orët e fundit është vërejtur fluks të ardhurish nga Greqia për të votuar më 21 qershor. Emigrantët të ardhur posaçërisht për zgjedhjet vendore nga Greqia, janë

Hani i Elezit me 89 qeraxhinj! Qyfyret e fushatës (SATIRË)

Plot 89 qeraxhinj ka strehuar në vilën e tij Elez Gjoza, kreu i njësisë bashkiake numër 2 në Tiranë. Plot 89 votues të rinj të Tiranës nën një kulm Oj

Skandali në Lezhë: Këshilltaret socialiste trajnojnë nxënësit si të votojnë

Në faqen e saj në rrjet social mësuesja Lirika Golemi ka vendosur postimin që shihni edhe në foton sipër: “U mbyll me sukses ne gjimnazin Hydajet Lezha projekti per trajnimin

Ministrja e Ramës fushatë zgjedhjesh në gjimnazin e Vlorës

Ministrja Harito ka nisur sot më 1 Maj fushatën elektoralet me shkollën e mesme të përgjithshme Halim Xhelo të qytetit të Vlorës. Siç dihet prej kohësh qeveria ka përfshirë në

DENONCIMI: PS & LSI po detyrojnë kompanitë private të punësojnë militantë

Një valë pushimesh masive po vihej re në njërën prej kompanive më të mëdha të telefonisë celulare. Frika e parë se mos po falimentonte u kaloi punëtorëve kur panë se

PS vs “Bankers” …histori prishje pazaresh?

Ajo që shkaktoi Bankers në Marinëz nuk ka justifikim. Njëzëri themi se dëmi që shkaktoi është jashtëzakonisht i madh dhe se duhet të paguajë për të. Por jo fort i

Elhaida Dani e para në votimet e exit polleve të Eurovizion

40 këngë. 40 vende dhe një fitues. Eurovizioni i këtij viti i cili organizohet në Kopenhagen dhe do të ketë shumë konkurrentë , të cilët aspirojnë çmimin e madh e

Talibanët presin gishtat e atyre që votuan

Talibanët kanë prerë gishtat e 11 personave si dënim pasi ata kishin votuar në zgjedhjet presidenciale të Afganistanit. Ngjarja barbare ka ndodhur në provincën e Heratit pas votimit të së

Jacobson fton qytetarët të dalin në votime

Thirrjes për të dalë në votime i është bashkëngjitur edhe Ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson. Ajo, përmes një cicërime në Twitter, ka bërë thirrje që të dilet në

Daka fton qytetarët të dalin në zgjedhje

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka thënë se ky institucion i ka bërë të gjitha përgatitjet për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që do të

Jacobson fton serbët të votojnë

Ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson, u kërkoi serbëve të dalin në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të Kosovës. Ajo theksoi se serbët kanë mundësi që nëse dalin në masë

Indi, 5 javë votime, 815 milionë votues të regjistruar

Kutitë e votimit janë hapur sot në Indi, për atë që cilësohet si ushtrimi më i madh i demokracisë në botë. Rreth 815 milionë njerëz, janë regjistruar që të votojnë