Tag "votave"

KQZ vlerëson ecurinë e procesit të numërimit të votave, u krye brenda 4 ditëve

Përfundoi pasditen e së dielës numërimi i 20 kutive të votimit për Këshillin Bashkiak të Malësisë së Madhe, duke përmbyllur kështu procesin e numërimit të votave për zgjedhjet e 21

Pusteci nis i pari procesin e numërimit të votave

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet lokale 2015­të ka nisur zyrtarisht në bashkinë më të vogël në vend, atë të Pustecit. Lajmi është bërë i ditur nga kryetarja e

Meta flet kundër blerjes së votave, ndërkohë dalin foto ku LSI shpërndan ushqime për vota

Ndërkohë që kreu i LSI-së Ilir Meta u shpreh kundër blerjes së votave dhe apeloi qytetarët për të denoncuar këtë fenomen, në rrjetet sociale qarkullojnë foto të qytetarëve që marrin

Rinumërimi votave në fazën përfundimtare

Procesi i rinumërimit të 439 vendvotimeve ka hyrë në fazën përfundimtare dhe në këtë mënyrë pritet që të përfundojë edhe i tërë procesi i shpalljes së rezultateve. Pavarësisht paralajmërimeve se

Ligjet rrëzojnë amendamentin e PD-së kundër amnistisë së vjedhjes së votave

Komisioni i Ligjeve, pranë Kuvendit ka rrëzuar sot amendamentin e Partisë Demokratike, i cili lidhet me amnistinë e vjedhjes së votave. Gjatë votimeve në këtë mbledhje, amendamenti u hodh poshtë