Tag "vota"

Merkel fiton sërish zgjedhjet në Gjermani, ja sa vota ka marrë

Bazuar tek Exit Pollet, në Gjermani ka dalë sërish fituese partia e kryesuar nga Angela Merkel. Në bazë të rezultateve të publikuara deri tani nga Exit-polle, CDU/CSu e Angela Merkel

85 mijë gjermanë përjashtohen nga e drejta e votës

E drejta e votimit është një prej të drejtave elementare për këdo dhe kjo garantohet edhe me kushtetutë. Por në Gjermani ka rreth 85.000 persona me aftësi të kufizuara që

Votat pro Ruçit, Topalli tregon “të vërtetën”: Ja si gënjeu Basha

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka zbardhur të vërtetën sipas saj me votat që rrodhën nga Grupi i PD-së gjatë votimit të Ruçit si kryetar i Kuvendit. Përmes një postimi

Provat e shitblerjes së votës, PD skedon emrat e pushtetarëve

Partia Demokratike ka gati dosjen e manipulimit të zgjedhjeve të 26 qershorit. Demokratët mblodhën fakte dhe materiale konkrete për të vërtetuar akuzat e shitblerjes së votave në mbarë vendin nga

Ben Blushi publikon fakte: Na kanë grabitur votat

Kreu i Libra-s Ben Blushi nuk tërhiqet nga kërkesa e tij për rinumërimin e të gjitha kutive të Tiranës. Blushi i cili mbeti jashtë Kuvendit kërkon që të rinumërohen të

Agron Duka flet për humbjen në Durrës: Votat u blenë

Kreu i Partisë Ambientaliste Agrare, Agron Duka, i cili garonte nën siglën e Partisë Demokratike në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, ka reaguar për herë të parë për rezultatin e

Projeksioni i orës 18:30, numërohen 3698 kuti. Ja si ndahen mandatet deri tani

Teksa janë numëruar 3698 kuti, nga 5362 në total në të gjithë Shqipërinë, PS udhëheq me 48.11% të votave, e ndjekur nga PD me 28.6% të votave dhe LSI me

Fieri, drejt përfundimit procesi i numërimit, ja si ndryshojnë votat

Në Fier ka përfunduar numërimi i 466 kutive nga 592 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 56.69% të votave. PD vjen e dyta me

Policia: Në këtë numër mund të denonconi shit-blerjen e votës

“0800 0 129” është numri i vënë në dispozicion nga Policia e Shtetit për të denoncuar rastet e shitë-blerjes së votës apo krime të tjera elektorale. “Policia e Shtetit fton

Rama u kërkon votën shqiptarëve edhe teksa udhëton (video)

Edi Rama shpërndau një video-mesazh për ndjekësit e tij në Facebook, ku kërkon votën për 25 Qershorin. Për ta bërë sa më të natyrshëm video-mesazhin, Rama shfaqet në sediljen e

Sa vota vlen një mandat deputeti? Ja shifrat për çdo qark

Sa vota shkon një mandat deputeti në të gjitha qarqet e vendit, duke pasur parasysh pjesëmarrjen e vitit 2009, vitit 2013 dhe atë të zgjedhjeve lokale në vitin 2015? Në

Luçiano Boçi: 13 pyetje për Fleckenstein: Cili është më i forti i lagjes që mbledh vota?

Pas deklaratës së eurodeputetit Knut Fleckenstein se nuk e kupton kërkesën e opozitës për qeveri teknike, ka reaguar deputeti i PD Luçiano Boçi. Ky i fundit, përmes një statusi në

Berisha flet nga çadra e Lirisë: Jemi të gatshëm të mbrojmë me çdo çmim votën e lirë

Ish-kryeministri Berisha i është bashkuar pasditen e sotme çadrës së protestës, pasi kreu i PD-së Lulzim Basha ndodhet në SHBA. Në fjalën e tij para protestuesve, që prej më shumë

Gratë dhunohen dhe vota e tyre nuk merret në konsideratë

Në zgjedhjet e ardhshme kërkojnë të blejnë kryefamiljarin sepse votën e grave e konsiderojnë si blerje me shumicë. Kështu u shpreh Oerd Bylykbashi gjatë takimit të Lidhjes Demokratike të Gruas

SHBA-të në gjurmën e Shqipërisë. Do të ketë rinumërim votash!!

Kandidatja e Partisë së Gjelbër për presidente te SHBA-ve, Jill Stein ka zyrtarizuar kërkesën për rinumërim të vortave në shtetin e Ëisconsin. Ajo u ankua se në 3 shtete që

Në Kolonjë blihen votat. Qytetarët: Niko Peleshi na ofron 25 Euro

Qytetarët kanë në Kolonjë kanë denoncuar faktin se mazhoranca po ofron para për të blerë vota për kandidatin e majtë Ilia Stefo. Në videon e mëposhtme duket qartë denoncimi i

Zbardhet e vërteta e fitores në Dibër. Vëllai i kandidatit të PS-së ofronte vende pune për votën

Emisioni investigativ, “Fiks Fare” i ka kushtuar vëmendje të veçantë zgjedhjeve në bashkinë e Dibrës. “Gazetarët e emisionit investigativ treguan sesi familjarë të kandidatit të Partisë Socialiste, Muharrem Rama, ofronin

Denoncimi/ Rama çon në Diber Arben Ndokën për të vjedhur votat

Partia Demokratike ka shperndare nje fotografi ku duket ish deputeti i PS-se, i larguar nga Parlamenti, Arben Ndoka, ne nje qender votimi ne Diber. Sipas PD-së, këto janë presionet dhe

Kreshnik Spahiu: Rilindja po blen vota në Peshkopi, ja sa kushton një votë

Kreu i Aleancës Kuq-e-Zi, Kreshnik Spahiu ka vënë alarmin për një pazar votash në Dibër nga socialistët. I përfshirë në aleancë me PD ose më saktë, në aleancën anti-Rama siç

Rama nis të blejë vota, takon Shpëtim Idrizin dhe Aqif Rakipin (foto)

Sot në mëngjes Edi Rama është takuar me kreun e PDIU, Shpëtim Idrizi dhe deputetin Aqif Rakipi. Një natë më parë ai tha se PS do ta kalojë reformën në

Bylykbashi kërkon votim elektronik të votave në zgjedhjet e ardhshme

Opozita kërkon që votat në zgjedhjet e ardhshme të numërohen elektronikisht. Kërkesa është bërë nga Oerd Bylykbashki në mbledhjen e sotme të Komisionit për Reformën Zgjedhore. Duke kërkuar që reforma

Basha: Votimi elektronik i pret rrugën shitblerjes së votes

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë prioritet. Gjatë një takimi me anëtarë të FRPD-së në Gjirokastër, Basha bëri të ditur se

Spahiu nis fushatën “Me duar të pastra”: Këtu populli voton dhe “trapi” numëron

Aleanca Kuqezi dhe kryetari i saj Kreshnik Spahiu happen sot fushatën e saj “Me duar të pastra”. Spahiu iu përgjigj kryeministrit Rama për deklaratat e tij ndaj kandidatin republikan në

Me gjakun e votës socialiste në duar Rama u nis për SHBA. Nga Armir SHKURTI

Mendoj se është një goxha sfidë për SHBA kjo vizitë e kësaj rradhe e Edi Ramës. Ai ka shkuar si një diktator tribal i veshur alla frënga. Nuk i referohem

O shokë dhe shoqe kongresmenë, me shpëtoni nga vota

Nga Sali Berisha Finale Orwelliane ne republiken e te barabarteve apo ne “fermen e kafsheve” te Old Mayer-it! Edvin Kristaq Rama tha: O shoke dhe shoqe kongresmene, me shpetoni nga

Mazhoranca miraton taksat vendore, PD: Do bojkotojmë Këshillin Bashkiak

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar sot vendimin për taksat vendore vetëm me votat e mazhorancës. Ky veprmi ka shkaktuar një irritim tek këshilltarët e PD dhe përfaqësues të biznesit,

PD: Rama liroi kryekomunarin trafikant pasi i duhen votat për 2017-ën

Sekretari i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, deklaroi se qeveria Rama po përkrah krimin, ndërsa iu referua rastit të kryekomunarit të Kaçinarit, Petrit Bardhi. Alibeaj tha se Rama po u jep

Blerja e votës, Bylykbashi: Të ashpërsohet Kodi Penal, nuk ka zgjidhje tjetër

Për Partinë Demokratike, ashpërsimi i Kodit Penal është zgjidhja e vetme kundër fenomentit të blerjes së votës. Blerja e votës përbën kundravajtje penale dhe dënohet me burgim nga 6 muaj

Kujt ia dhanë votën Ronaldo dhe Messi?

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo si kapiten të kombëtareve të tyre morën pjesë në votim për fituesin e ‘Topit të Artë’. Messi e fitoi për herë të pestë në karrierën

Zbulohet skandali i manipulimit të pikëve te “Kënga Magjike”

Zbulohet skandali i manipulimit të pikëve të festivalit Kënga Magjike. Mesa duket ky aktivitet d otë mbahet mbend gjatë jo vetëm për sherrin mes Florit dhe Stines por një tjetër