Tag "Vorpsi"

Mziu: Vorpsi, një militant partie që shkel ligjin dhe diskriminon Kamzën

Bashkia e Kamzës ka akuzuar prefektin e Tiranës Sadi Vorpsi duke thënë se ky i fundit është militant partied he po pengon punën duke kthyer vendimet e Këshillit të Bashkisë.

Vorpsi: Kompensimi i pronave s’ka faturë financiare, s’mbyllet në 10 vjet

Pronarët e shpronësuar gjatë diktaturës i kërkojnë shtetit shqiptar të llogarisë një faturë kompensimesh. Ata besojnë që shteti u detyrohet një shumë deri në 30 miliardë euro, një shifër që

PD: Reklamat e kushtueshme të Ramës, një mashtrim më shumë për 300 ditët

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama se vazhdon të paguajë reklama me paratë e taksapaguesve për të treguar gjera që nuk kanë ndodhur as sot, as këto 300 ditë. Në

Vorpsi: Rama, propagandë boshe me taksat e qytetarëve

Ndonëse kryeministri Edi Rama gjatë fushatës së tij elektorale foli për 300 mijë vende pune, kjo nuk u realizua. Kështu deklaroi gjatë një dalje publike për mediat nga selia Blu

PD: Ministrja Kodheli, me drejtor të paligjshëm auditi

Në një dalje publike para mediave, selia Blu ka denoncuar Ministrinë e Mbrojtjes, konkretisht ministren Mimi Kodheli, duke e akuzuar për emërime të paligjshme. Sipas zëdhënëses së Partisë Demokratike, Laura

PD: Arben Ndoka kërcënoi zëdhënësen Vorpsi, dënojmë aktin mafioz

Partia Demokratike bën me dije se deputeti i PS-së Arben Ndoka ka kërcënuar zëdhënësen e PD-së Laura Vorpsi. Në një deklaratë për mediat PD bën me dije se e dënon

PD: Edi Rama hesht për futjen e krimit në parlament

Ne nje deklarate zedhenesja e Partise Demokratike Laura Vorpsi eshte shprehur se krimi ka depertuar ne Parlament. Sipas saj Rama kerkon emra nderkohe qe PD denoncon me fakte dhe me

PD: I dënuari për drogë gjen strehë në Ministrinë e Brendshme

Zëdhënësja e Partise Demokratike Laura Vorpsi denoncon emërimin e personit me precedent penal si bashkëpunëtor të Drejtorit për Rendin Publik. “Administrata dhe Policia e Shtetit, janë bërë streha e sigurtë

PD pyet Ramën: Pse ka ndryshuar emrin drejtori i ujësjellësit?

Zëdhënësja Vorpsi e Partise Demokratike Laura Vorpsi kërkon transparencë për kriteret e ndjekura për Drejtorin e Ujësjellësit të Patosit. “Emërimet e dyshimta dhe kriminale të Edi Ramës në postet e

PD: Dëshmitë tronditëse për trafikun e drogës, nën akuzë Rama-Meta

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Laura Vorpsi, ka dalë në një deklaratë për mediat pas fakteve të reja për trafikun e drogës me avionë në Lushnje, Gjadër, Kardhiq, etj. Vorpsi tha

PD: Njerëzit e deputetit socialist kërcënojnë gazetarin e RD

Zëdhënësja e Partisë demokratike Laura Vorpsi denoncon kërcënimet ndaj korrespondentit të gazetës Rilindja Demokratike, pas shkrimit për emërimet nepotike në spitalin e Tepelenës. Deklarata e Plotë: Partia Demokratike denoncon kërcënimin

PD: Qeveria, dhunë ndaj medias dhe fjalës së lirë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Laura Vorpsi denoncon hakmarrjen e CEZ dhe Policisë së Shtetit ndaj emisionit investigativ “Ajsberg”. Vorpsi tha se një gazetar investigativ ka dalë në konkluzione një javë

PD: Rama të kërkojë ndjesë për foton e diktatorit

Partia Demokratike ka reaguar sot në lidhje me foton e publikuar nga Rama në Fb ku gjatë homazheve të djeshme është shfaqur ai bashkë me një fotografi të ish diktatorit

PD: Rama të mos shmanget, të mbajë përgjegjësi për viktimat në miniera

Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e Partisë Demokratike Laura Vorpsi ka shprehur ngushëllimet për familjarët e pesë të rinjve që humbën jetën në minierë. Vorpsi ndër të tjera ka

PD: Turp! Qeveria fshehu përfundimin e integrimit të FA në NATO

Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e Partisë demokratike Laura Vorpsi, reagoi në lidhje me fshehjen nga ana e qeverisë, lajmin se Forcat e Armatosura Shqiptare përfunduan me sukese integrimin

PD: Rama amator dhe joserioz në politikën e jashtme

Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e Partisë Demokratike Laura Vorpsi ka deklaruar se PD i kujton Kryeministrit të vendit se politika e jashtme është një nga kolonat më të

Vorpsi: Rama të ndalë revanshin mbi administratën

Partia Demokratike i ka bërë thirrje Kryeministrit Edi Rama të ndalë revanshin mbi administratën dhe spastrimin e saj. Zëdhënësja e kësaj partie Laura Vorpsi deklaroi se PD do të vazhdojë

Vorpsi: Mashtrimin e Ramës “shëndetësi falas”, nuk ka mjek që ta kurojë

Përmes një deklarate për mediat, Partia Demokratike ka reaguar pas takimit që Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot në ambientet e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë. Në deklaratën e

PD, Vorpsi: Qeveria dhe Rama llamburitin çdo ditë në luks jo-transparent

Përmes një deklarate për mediat, zëdhënësja e Partisë demokratike Laura Vorpsi ka reaguar në lidhje me investimet që Kryeministri Edi Rama ka bërë për ti ndryshuar pamjen Kryeministrisë. Sipas Vorpsit

Vorpsi: Rama emëron njeriun e Kokëdhimës në krye të Albpetrolit

Partia Demokratike ka reaguar sot në lidhje me emërimet më të fundit të bëra nga ministri i energjitikës. Sipas zëdhënëses së PD-së, Laura Vorpsi, Rama nisi të bëjë emërime politike

Vorpsi: PS fushatë shpifjesh ndaj Nishanit

Zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi në një konferencë për shtyp teksa ka sqaruar se territori tek selia e PD-së është pronë shtetërore dhe ajo pranë “Torre Drinit” e njohur si

Vorpsi: Rama mbron mandatet e vjedhura

Në një deklaratë për mediat zëdhënësja e Partisë Demokratike Laura Vorpsi akuzoi Ramën se po bën gjithçka për të siguruar mandatet e vjedhura. Sipas PD-së tërheqja e Partisë Socialiste nga

Vorpsi: Fotoja me Obamën, Rama do të hetohet nga FBI

Nëpërmjet një deklarate për mediat zëdhënësja e Partisë Semokratike Laura Vorpsi nxori sot fakte të reja në lidhje me foton e krysesocialistit Rama. Vorpsi nxori fakte të reja në lidhje

Vorpsi: FBI-së i kërkohet të hetojë Ramën

Nëpërmjet një deklarate për mediat zëdhënësja e PD-së Laura Vorpsi akuzon kreun e PS-së Edi Rama se nuk ka deklaruar ende të ardhurat e tij, por as taksat për të

Vorpsi: Rama refuzon të përgjigjet për taksat e papaguara

Në një deklaratë për mediat zëdhënësja e Partisë Demokratike, Laura Vorpsi, vijoi akuzat ndaj kryesocialistit Rama për thyerje të ligjit për shkak të mosdeklarimit të të ardhurave, por edhe për

‘Kurban’, Vorpsi: Rama nuk deklaron të ardhurat personale

Nëpërmjet një deklarate për mediat zëdhënësja e Partisë Demokratike Laura Vorpsi bën me dije se kryesocialisti Rama ka 4 ditë që nuk jep shpjegim për mosdeklarimin e të ardhurave të

Vorpsi: Në listat e deputetëve të Ramës, kriminelëVorpsi: In the SP candidates list of Rama, there are criminals

Laura Vorpsi në një dalje për mediat ka akuzuar kreun e socialistëve Rama se është i çoroditur. Zëdhënësja e Partisë Demokratike u shpreh se Rama kudo që shkon me platformën

Vorpsi: Rama po humb kohë dhe hapësirëVorpsi: Rama is losing time and space

Në një konferencë për shtyp zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi, ka hedhur poshtë akuzat ndaj qeverisë që kreu i PS-së Edi Rama ka bërë në takimet e tij elektorale në

Vorpsi: Rama është nihilistVorpsi: Rama is a nihilist

Në lidhje me deklaratat e bëra nga kreu i PS-së Edi Rama, në qarkun e Vlorës, ka reaguar zëdhënësja e Pasrtisë Demokratike Laura Vorpsi. Vorpsi është shprehur se kreu i

3 ligjet, PD: Rama të kërkojë falje për bllokimin3 laws, DP: Rama should apologize

Zëdhënësja e PD-së Laura Vorpsi në një konferencë për shtyp nga selia e Partisë Demokratike ka akuzuar kryesocialistin Rama se nuk u kërkoi falje shqiptarëve për bllokimin e 3 ligjeve