Tag "vonese"

Sërish probleme me fluturimet e ‘Blue Panorama’, pasagjerët presin me orë të nisin udhëtimin

Nuk kanë kaluar as 24 orë nga problemi teknik që detyroi avionin e kompanisë ‘Blu Panorama’ të bënte ulje të detyruar në Rinas, ndërsa sot janë hasur vonesa. Sipas të

Meta: Jemi shumë vonë për ‘Vettingun’

Kryeparlamentari Ilir Meta ka shprehur qëndrimin e tij sa i takon arritjes sot të një konsensus për të kaluar me shumicë votash projektligjin “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve

Korçë, 60-vjeçari vdes në lokal, familjarët: Ambulanca u vonua 40 minuta

Një 60-vjeçar humbi jetën si pasojë e shkaqeve natyrore sot në Korçë, por për familjarët ai mund të ishte ende gjallë nëse ambulanca do kishte ardhur në kohë. 60-vjeçari Rexhep

Plas sherri në qendren e hipizmit te stadium Dinamo, policia 20 minuta me vonesë (Foto)

Një përleshje ka ndodhur gjatë paradites së sotme në ambjentin e hipizimit që u organizua nga Bashkia e Tiranës pranë stadiumit Dinamo. Disa persona janë përfshirë në një sherr ku

Banorët: Andi 4 vjeç vdiq sepse zjarrëfikësja u vonua dhe mjeku nuk shkoi lart

Banorët e pallatit kanë denoncuar vonesën e zjarrëfikëses e cila ka dashur afro 30 minuta për të shkuar tek banesa e cila u përfshi nga flakët dhe për pasojë vdiq

INVESTIGIMI: Kush bën ligjin në dogana? Kamera e fshehtë (Video)

Vetë Ali  e vetë kadi është doganieri i Rilindjes! Në rastin konkret, meqë malli nuk ka çmim reference, doganieri i nderuar..hyn në pazar! Do ta shihni në video se si

Ishte me vonesë, kërcënoi se në avion kishte bombë

Një person në Itali ishte me vonesë për të kapur avionin e linjës Torino-Romë, kështu ai i ka telefonuar policinë duke dhënë alarmin për bombë në avion. Telefonata që mori

Aksident në Shkodër, plagoset një person, ambulanca 30 minuta me vonesë

Një person ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në një aksident të ndodhur rreth orës 20:00 në aksin Shkodër­Velipojë. Aksidenti sipas raportimeve nga vendi i ngjarjes ndodhi pranë

Bie zjarr në fermë, digjen 15 lopë, zjarrfikëset arrijnë me vonesë

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë mbrëmjen e sotme një fermë blegtorie ne fshatin Torrovicë të Lezhës. Zjarri ka rënë në fermën e Preng Jakut, ndërsa si pasojë e flakëve

“Kurir”: Rama në samit, avioni ulet me vonesë në Beograd

E përditshmja sebe “Kurir” raporton se kryeministri shqiptar Edi Rama ka mbërritur me vonesë në samit për shkak të motit jo shumë të favorshëm që ndikoi në fluturim. “Rama duhet

Vdekja në gjykatë, Beqaj: Vonesa e mjekëve, e papranueshme

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj flet për dy rastet e fundit kur një fëmijë gjeti vdekjen në QSUT ndërsa në Korçë mjekët shkuan me vonesë në Gjykatën ku një qytetar

Lodra të vonuara me aeroplanë

Nga Artur Zheji Lodrat janë tregues që diçka e bukur dhe e pastër fëminore ka mbetur e parritur apo e pamplakur në qenien tonë. Dhe kjo është vërtet e bukur,

Pagat në administratë, procesi u mbyll sot me 10 ditë vonesë

Eshtë mbyllur sot odiseja e dhënies së pagave të administratës, duke shënuar edhe rastin e parë ku pagat në shtet jepen në mesin e muajit pasardhës. Zyrtarët e Ministrisë së

Moti i keq, trageti Brindizi – Vlorë nuk ka mbërritur ende në port

Kapiteneria e portit të Vlorës njofton pezullimin e lundrimit në det për shkak të motit të keq, me erë e dallgë. Në gji forca e dallgëzimit është 5 ballë ndërsa

Miranda me vonesë në sfilatën e Luis Vuitton, nuk e lejojnë të hyjë

Nuk ka aspak mëshirë për ata që vijnë me vonesë. Edhe pse janë të famshëm. E ka provuar vetë modelja Miranda Kerr të cilën nuk e kanë lejuar të marrë

Rregullorja, Sequi takime në KQZ

Ambasadorët e vendeve të BE-së, kryesuar nga ai i Bashkimit Evropian në Tiranë, Ettore Sequi, janë takuar paraditen e sotme me kryetaren e KQZ-së, Lefterie Lleshi dhe nënkryetarin e këtij