Tag "Volkswagen"

Ja çfarë gjesti fantastik kanë bërë punëtorët e Porsche për të shpëtuar kompaninë

Ka pak kohë që ka plasur skandali i motorave me naftë, nga Volkswagen Group dhe kompania po kalon vështirësi të mëdha financiare duke vënë në pikëpyetje prodhimin e modeleve të

Matthias Mueller emërohet shef ekzekutiv i Volkswagen

Matthias Mueller është emëruar shefi ekzekutiv i Volkswagen, i cili pason Martin Winterkorn që dha dorëheqjen ditën e mërkura pas zbulimit të manipulimit të testeve të emëtimit të gazeve në

Pas skandalit dorëhiqet shefi i Volkswagen

Kryetari i Këshillit Drejtues të Volkswagen (CEO), Martin Winterkom ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, për shkak të skandalit aktual lidhur me manipulimin e testeve të emetimit të gazrave

Shaqiri në reklamën Volkswagen, përmend Kosovën (Video)

Ai në asnjë moment nuk mund ta harroj origjinën e tij, atdheun e tij. Ky është Xherdan Shaqiri, i cili sërish nuk ka harruar ta përmend Kosovën në një reklamë