Tag "Vokrri"

Vokrri: Për pjesëmarrjen në botëror nuk vendos UEFA por FIFA

Pas njoftimi se UEFA ka vendosur për pjesëmarrjen e 52 shteteve, anëtare të saj, në eliminatoret për Botërorin “Rusia 2018” dhe mos përmendjen e Kosovës në këtë listë, ka ardhur

FFK, Vokrri: Vendimi i UEFA-s, skandaloz

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, vendimin e UEFA për ndeshjen e ndërprerë në mes Serbisë dhe Shqipërisë, e ka quajtur skandaloz. Komisioni Disiplinor i UEFA-së

Vokrri: Shqipëria do ta fitojë ndeshjen në tavolinë

Fadil Vokrri, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), është i bindur se Shqipëria do ta fitoje ndeshjen më rezultat zyrtar 3-0. Federata Evropiane e Futbollit (UEFA), nesër pritet

Arrestohet kreu i FFK-së, Fadil Vokrri

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës Fadil Vokrri është arrestuar nën dyshimin se ka përplasur me makinë një këmbësor. Aktualisht atij i është caktuar masa e arrestit për 48

Vokrri: Kosova s’ka më pengesa nga FIFA

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, është i bindur se pas marrëveshjes së arritur në Bruksel ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, nuk do të ketë më pengesa që