Tag "vogelush"

Vogëlushi që tronditi botën, ja si duket sot (foto)

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, numri i rasteve të kolerës në Jemenin e shkatërruar nga lufta ka kaluar gjysmë milioni. Rreth 2,000 njerëz kanë vdekur për shkak të sëmundjes shumë

Charlie Hebdo tallet me vogëlushin e vdekur sirian: Aylan do bëhej ngacmues seksual

Revista satirike franceze, Charlie Hebdo, ka shkaktuar sërish zemërim, pasi në një karikaturë sugjeron se vogëlushi Aylan Kurdi, që u mbyt në det, teksa tentonte të mbërrinte në Europën Perëndimore,

Ja si reagon kjo vogëlushe kur shikon për herë të parë prindërit (Video)

Kjo eshte vogelushjaPiper, i cila më shumë se gjithkush e ka kuptuar rëndësinë e syzeve. Përmes videos ne do të shikojmë momentin kur vogëlushes prindërit i vënë syze për herë

Protestuesi 6-vjeçar gjuan policinë izraelite me gurë

Një vogelush 6-vjecar palestinez i veshur me rroba ushtarake u ka dalë përpara ushtarëve izraelitë dhe i ka sulmuar me gurë. Djaloshi ishte pjesëmarrës i protestës vjetore që organizohet për

Prekëse, “Iron Man” i dhuron krahun e munguar vogëlushit (Video)

Një djalosh shtatë vjeçar ka lindur pa njërin krah. Por, që këtë mungesë mos ta ndjejë ka menduar studenti Albert Manero, i cili ka krijuar një dorë artificiale. <iframe width=”640″

Prokuroria e Durrësit nis hetimet për vdekjen e 3-vjeçarit: Nuk iu bë autopsia

Vdekja e 3-vjeçarit në spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë dhe akuzat e familjarëve të fëmijës ndaj mjekëve, ka shtyrë prokurorinë e Durrësit të nisi hetimet për të zbuluar shkakun e

Vogëlushi që mund të hajë vetëm 3 lloj ushqimesh

Ky që shihni në foto është Max Billingham nga Britania e Madhe, vogëlushi i cili është alergjik ndaj të gjitha llojeve të ushqimeve, përveç karrotave, patateve dhe bananeve. Teksa moshatarët

Tragjedi në Shkodër, vdes 7-vjeçari, po shkonte në shkollë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në komunën Bërdicë të Shkodrës ku një fëmijë 7-vjecar ka gjetur vdekjen për shkak të një aksidenti tragjik ndërsa kalonte rrugën për të shkuar