Tag "vogel"

Njihuni me beben më të vogël në botë

Kur lindi, e gjithë këmba e saj ishte sa një gisht dhe nuk peshonte më shumë se 226 gramë. Nëntë muaj më vonë, bebja më e vogël në botë, Emilia

Cila këngëtare e njohur është kjo vogëlushja në foto? (Foto)

Këngëtarja Anxhela Peristeri duket se është bërë mjaft nostalgjike duke risjellë vitet e saj të fëmijërisë. Ajo ka postuar një foto mjaft të këndshme në Instagram ku shfaqet në moshë

Ja si dukej femra më e bukur shqiptare kur ishte fëmijë (Foto)

Pasi rritemi, shpesh ndodh të ndjejmë nostalgji për fëmijërinë dhe mënyra për tu çmallur janë videot dhe fotot. Me anë të këtyre të fundit edhe ish Miss-i shqiptar, Adrola Dushi

Tuna prezanton të dashurin 10 vite më të vogël se vetja (Tuna)

Këngëtarja Altuna Sejdiu (Tuna) di sesi të rikthehet në qendër të vëmendjes edhe atëherë kur krijimtaria e saj artistike nuk është aty ku duhet. Pas shumë aludimeve për jetën e

Gjeni cila këngëtare e njohur është kjo vogëlushja (Foto)

Ajo është një nga këngëtaret shqiptare më të njohura, e cila shquhet për stilin e saj rrok e të veçantë. Por këtë herë Orgesa Zaimi na ka sjellë një tjetër

Lal’Eri e kthen Unazën e Vogël në stres për qytetarët (Foto)

Ka mbetur edhe pak nga përfundimi i ndërtimit të Unazës së Vogël të kryeqytetit, por përsëri fundi duket larg, pasi tek segmenti i ish-pallatit të Insigut aktualisht nuk po punohet.

Zbulohet foto e Eni Çobanit. Ja si ka qënë një vajzë e vogël

Juristja e famshme Eni Çobani është bërë nostalgjike duke kujtuar fëmijërinë e saj. Këtë moment, Eni e ka ndarë me miqtë e saj ku ka postuar një foto të sajën

Gjendet thesari i vogël në Aushvic, 70 vjet pas shfarosjes në dhomat e gazit

Një unazë dhe një varëse janë gjetur pas 70 vitesh në një filxhan që i përkiste një prej viktimave të kampit të shfarosjes në Aushvic. Lajmin e ka bërë të

Anxhela Peristeri siç nuk e keni parë asnjëherë (Foto)

Aktualisht konsiderohet si një nga këngëtaret më seksi dhe më në formë të Shqipërisë. E megjithatë këngëtarja Anxhela Peristeri nuk nguron të publikojë një foto në të cilën shfaqet e

Pse xhinset kanë një xhep të vogël?

Të gjithë kemi vënë re se xhinset kanë dy xhepa mbrapa, dy xhepa para dhe një të vogël në njërin prej xhepave që ndodhen para. Shpesh ka lindur pyetje se

Unaza e vogël si kalaja e Rozafës, prishet ditën, rregullohet natën

Bllokimi i rrugëve ne qender të Tiranës, si pasojë e punimeve në Unazën e Vogël ka krijuar një kaos në trafik si dhe ka rritur ndjeshë ndotjen. Megjithatë, bashkia e

Del në ankand makina më e vogël në botë

Makina më e vogël në botë ‘Peel P50’, ka dalë në shitje në ankandin e organizuar nga ‘Sotheby’s’ në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. E prodhuar në vitin

Xhesika Ndoji: Seks në këmbim të parave më kërkoi edhe një minister i një partie të vogël

Këngëtarja Xhesika Ndoj, në një intervistë të dytë “Panorama” ka deklaruar se kanë qenë edhe ministria që i kanë ofruar para në shkëmbim të seksit. Ja një pjesë e intervistës

A e di pse shërben ai xhepi i vogël në xhinse?

Shumë prej nesh e kanë bërë këtë pyetje: përse na duhet ai xhepi i vogël, që gjendet thuajse në të gjitha xhinset që prodhohen në botë? Xhepat e xhinseve janë

Probleme me përmasat? Ja zgjidhja për të kënaqur seksualisht një femër (Video)

Të dashurat e atyre që e kanë penisin e vogël do të ndalojnë së ankuari se nuk arrijnë në orgazëm për shkak të partnerit të tyre. Në videon e mëposhtme

Biznesi i vogël litarin në fyt. Gjobat herë 10

“Lufta” e qeverisë Rama kundër biznesit të vogël ende nuk ka mbaruar. Nga 12 nëntori, gjobat për bizneset e vogla do të dhjetëfishohen, madje, shkelësit e ligjit rrezikojnë të përfundojnë

Zbulohet arsye pse disa meshkuj e kanë më të vogël. Ja cila është

E pranoni apo jo, të gjithë e keni matur, ndërkohw qw ende nuk e dini se a është mjaft i madh apo jo…? Përgjigjja është në vijim. Djelmoshat dhe meshkujt

Basha: Reforma e Ramës godet rëndë biznesin e vogël dhe të mesëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë sot para mediave duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se ndërkohë që vendi varfërohet dhe qytetarët shqiptarë vuajnë për bukën e gojës nuk

Banorët e Priskës së Vogël protestojnë kundër ndërtimit të gurores

Banorët e fshatit Priskë e Vogël, në Tiranë, kanë protestuar sot kundër ndërtimit të një guroreje në fshatin e tyre. Ata bllokuan rrugën e fshatit për të ndaluar punimet e

‘RaiDue’ reportazh për Shqipërinë, panoramë e jetës në Tiranë

Jeta e italianëve në Shqipëri. Është kjo tema e një reportazhi të zgjeruar të realizuar nga televizion italian ‘Rai Due’. Me intervista të shumta që nga kryeminsitri Edi Rama, ambasadori

Biznesi i vogël për herë të parë dorëzon bilanc në QKR

Bizneset e vogla dhe personat fizikë këtë vit do të dorëzojnë për herë të parë bilanc në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit. Masa e tatimit për këto biznese nuk ndryshon, por

Adoleshentja që krijoi një “perandori” të vogël ekonomike

Noa Mintz është dëshmia që “high tech” nuk është e vetmja rrugë ku mund të bëhen para. Vetëm 15 vjeçe, kjo “baby” biznesmene nga Nju Jorku, ka transformuar dashurinë e

Prespa e Vogël drejt degradimit, bllokohet nga kallamishtet

Prespa e vogël në Korçë, çdo ditë e më shumë po shkon drejt një degradimi të plotë të tij. Liqeni i Prespës së vogël nuk mund të kthehet më në

Kolumbi, 7 të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani të vogël

6 pasagjerë dhe piloti kanë vdekur pas rrëzimit të një aeroplani të vogël pasagjerësh në veri të Kolumbisë, raporton KTV. Pak para aksidentit, piloti e kishte njoftuar kontrollorin e trafikut

Krijohet Bibla më e vogël në botë (Foto/Video)

Kompania “Nano Bibla” ka krijuar një version të vogël të librit të shenjtë, i cili mund të vendoset përreth qafës ose brenda një ore. Në një çip të vogël katror

Rita Ora përmes fotove, ja si ka qënë e vogël

Në prag të ditëlindjes së saj ja një përmbledhje me fotografi të marra nga fëmijëria e këngëtares Ora. Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, e famshme në të gjithë botën

Olsen: Shqipëria u mbrojt si skuadër e vogël

Trajneri i Danimarkës, Morten Olsen, u shpreh i lumtur me barazimin, por jo edhe me lojën e skuadrës së tij. Përzgjedhësi danez, Morten Olsen, pas barazimit 1:1 kundër Shqipërisë deklaroi

Një meteor i vogël godet Nikaraguan

Autoritetet në Nikaragua kanë thënë se një meteor i vogël ka goditur vendin e tyre. Sipas tyre, meteori ka qenë “relativisht i vogël” dhe “duket se ka ardhur nga një

Maria e vogël mund të jetë shqiptare

Vajza bionde e zbuluar në një kamp rom, të mërkurën e kaluar, nuk është pjesë e listës së fëmijëve të zhdukur apo që janë në kërkim nga Interpoli. Një zyrtar

Rama: Do t’ju kthejmë shtetin që ju shërben

Gjatë një takimi me simpatizantë e mbështetës të Partisë Socialiste në njësinë nr. 6 në Kombinat, kryesocialisti Rama ka shprehur besimin se më 23 qershor Kombinati do të votojë për