Tag "Vlores"

Vlorë, zbulohen 16 500 rrënjë kanabis, autorët ende në kërkim

Të paktën 13 parcela me rreth 16 500 rrënjë narkotike të llojit kanabis sativa, janë zbuluar nga policia e Vlorës, të mbjella në dy fshatra. Sipas policisë, bimët narkotike u

Priten palmat e Vlorës, shkak “Buburreci i kuq” (Foto)

Qyteti bregdetar i Vlorës ditën e sotme është pare me një panorama ndryshe, pasi palmat në këtë qytet nuk ekzistojnë më dhe e vetmja gjë që ka ngelur është thjesht

Shkundet Vlora, tërrmet që pa gdhirë

Gjatë orëve të para të ditës së sotme në qytetin e Vlorës, atë të Fierit, të Durrësit madje edhe në kryeqytet, është ndjerë një tërmet me magnitudë 3 ballë. Sipas

Vlorë, asgjësohen 3 parcela me 473 bimë narkotike

Policia e Vlorës ka asgjësuar sot 3 parcela me 473 bimë narkotike. Mësohet se hashashi u kap në fshatin Beshisht, në afërsi të lumit Vjosë, në vendin e quajtur ‘Pylli

Fidel Ylli: Edhe stadiumi i Vlorës do të rikonstruktohet

Duket se futbolli shqiptar po futet shina. Pas rikonstruktimit total të stadiumit “Elbasan Arena” dhe “Loro Boriçit” në Shkodër, radha do t’i vijë atij në Vlorë. Ka qenë deputetit socialist

Qarku i Vlorës. 602 banesa nën ujë, 298 biznese të dëmtuara

Shtabi i emergjencave civile informon ne lidhje me situaten e permbytjeve, gjate dites se sotme ne qarkun e Vlores. Mesohet se deri ne oren 20:00, moti ka qene i kthjellet

Marrëveshja për monumentet mes Prishtinës dhe Vlorës

Marrëveshja mes dy qyteteve për monumentet vjen në kuadër të 102-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Tashmë mes Shqipërisë dhe Kosovës do të ketë edhe një marrëveshje për vendosjen e monumenteve.

Sërish pa traget linja Vlorë-Brindizi

Përsëri ka mungesa të tragetit të linjës Vlorë-Brindizi. Për këtë mungesë nuk ka justifikim, pasi porti i Vlorës po kthehet në një pikë peshkarexhash pasi pasagjerët nuk arrijnë të marrin

Prokuroria e Vlorës dërgon për gjykim 2 ish-zyrtarë të lartë të ALUIZNI-t

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Vlorë dërgon për gjykim kërkesën ndaj dy ish-zyrtarëve të lartë të ALUIZNI-t Vlorë, të akuzuar për “shpërdorim detyre”, konkretisht ndaj ish-drejtorit Sami Selfo dhe ish-përgjegjësit Edmond

Vlorë, disa zona pa energji elektrike, nuk dihet shkaku i ndërprerjes

Ndërpritet energjia elektrike në disa zona në Qarkun e Vlorës. Kështu, nga të dhënat paraprake mësohet se vazhdojnë të jenë pa energji elektrike prej 5 orësh zona e Ujit të

Lufta kundër drogës, policia e Vlorës asgjëson 965 rrënjë kanabis

Policia e Vlorës ka vijuar aksionin e saj në luftën kundër trafikut të drogës, duke asgjësuar rrënjë bimë narkotike, kanabis sativa. Sipas policisë së Vlorës, bimët narkotike u gjetën të

Ndalohet anija me 47 ton cigare në bord, u largua pa leje nga Porti i Vlorës

Largohet pa njoftuar nga Porti i Vlorës, anija me 47 ton cigare e nisur nga Greqia në drejtim të Malit të Zi. Autoritetet shqiptare e bllokojnë në det. Ngjarja mësohet

Policia e Vlorës ndalon 10 klandestinë në Qeparo

Një grup klandestinësh prej 10 personash janë kapur nga policia e Vlorës për kalim të paligjshmëm të kufirit. Ndalimi i tyre u bë në fshatin bregdetar Qeparo në një operacion

Shkon në vend amaneti i Eqrem Bej Vlorës, eshtrat e tij do të prehen në Kaninë

Shkon në vend amaneti i fundit i Eqrem Bej Vlorës. Tashmë eshtrat e tij do të prehen në varrezat e Kaninës në Vlorë. Me rastin e kthimit të eshtrave të

Mbërrijnë eshtrat e Eqerem Bej Vlorës në Shqipëri (Foto)

Eqerem Bej Vlora kishte lene amanet qe te varrosej në Kaninë si e tërë familja e tij. Pas pak ditesh pritet te zhvillohet edhe nje ceremoni zyrtare. Pas 50 vitesh,

Përpunimi i mbetjeve urbane shqetëson banorët e Vlorës

Grumbullimi dhe përpunimi i mbetjeve urbane është një nga problemet më të mëdha me të cilat përballen banoret e Vlores. E ndersa ky qytet miratoi projektin e vijes bregdetare, problemi

Festivali Ndërkombëtar i Poezisë, sot në Burgun e Vlorës

Me pjesëmarrjen e 69 poetëve kryesorë nga 22 vende, po organizohet Festivali i 10 Ndërkombëtar i Poezisë në Athinë nga poetë Circle në bashkëpunim me Bashkinë e Athinës, operën Athina

Vlorë, arrestohen 2 persona

Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona, njëri prej të cilëve i shpallur në kërkim për “Vjedhje me dhunë” e kryer në bashkëpunim dhe një tjetër për “Shkelje të rregullave